caut loc de munca sau acumulare experienta

Creat de alynaci0, Oct 28, 2010, 10:18 PM

« precedentul - următorul »

alynaci0

-Student al U.S.A.M.V Timisoara, ANUL III, specializare Masuratori Terestre si Cadastru,cu domiciliul in Timisoara
-caut un loc de munca (sau acumulare experienta ) in Timisoara,precizez ca am cunostiinte minime/medii in AutoCAD,Prisma.

Multumesc, Alin.

Mit

Pai de acolo nu prea ai cum sa ai cunostinte maxime... :uimit:

bad wolf

Cunostiinte maxime nu avem niciunul. Nici macar prf. dr.  cei care predau la aceste facultati.
Cu totii trebuie sa ne pregatim in mod continuu.
Sper sa gasesc cararea corecta !

yaxkuk

cine sa mai investesca timp pt experienta pe "prafu asta" stai inveti si apoi pleci si ramai ca agajator "praf"


bafta la angajat.

Lupean Adrian

@yaxkuk .....scz ca ma bag....stiu ca nu mai prea are lumea rabdare cu studentii (din care fac si eu parte) si ma refer la chestia cu acumulatul experientei......K dar atunci de ce angajatorii cer experienta la angajare........noi cand terminam trebuie sa acumulam undeva experienta nu ......CUM VINE ASTA VREA ANGAJATORUL EXPERIENTA DAR NOI NU AVEM DE UNDE ACUMULA DACA NU NE IA NIMENI ......cam ilogica treaba da in fine .... si nu numai la noi in domeniu se pune asa problema

John Doe

Si angajatorii au motivele lor pentru care procedeaza asa, nu crezi? Nu pot decat sa le dau dreptate si lor, dar si tie. Ia situatia asta ca pe o provocare, o poti depasi? esti bun. Nu reusesti? apuca-te de altceva. Si sunt multi care s-au apucat de altceva, cu o lista lunga de false motive. Daca chiar iti place meseria asta, iti doresc sa nu te numeri printre ei.
Pana atunci, tine minte ca si meseria asta in parte se invata, in parte se fura. Deocamdata, invata tot ce poti si daca mai ai timp, ocupa-te si de partea a doua.
Se spune ca Dumnezeu iti da, dar nu-ti si baga in traista; de asta trebuie sa te ocupi tu personal.

Lupean Adrian

@John Doe........spuneam la general (desi pe de o parte fac si eu parte din generalul ala :P) si pot spune ca fac parte din norocosi pt ca fratemio a terminat acum 2 ani cadastru, varamea anul trecut, unchiumio e topograf si am mai lucrat la o firma la care lucreaza fratemio ......releveee, modernizari drumuri (pt asfaltare, canalizare,statii epurare) trasari, intabulari si prin autocad am facut ceva documentatii si unit pt masuratori drumuri ....... SI DA MAI AM MULLLLLLTTTT DE INVATAT , de furat am mai furat si eu ca doar nu puteam sta cu mana in buzunar si sa trec cu vederea ce mi se ofera :P

Lupean Adrian

...la ultima parte ma refeream strict la profesie.....sa nu se inteleaga altceva :))))