Main Menu

Vand ROVER TOPCON HIPER

Creat de justeu_76, Ian 28, 2012, 11:13 AM

« precedentul - următorul »

justeu_76

pretul asta este la voi...dealerii.probabil stii tu raspunsul la intrebarea pe care "nu as vrea" sa o pui nu?adica esti tu sigur ca este un aparat furat si eu un interlop cautat de "oamenii legii" nu?
ei bine te inseli.

bad wolf

#16
Citat din: justeu_76pretul asta este la voi...dealerii.probabil stii tu raspunsul la intrebarea pe care "nu as vrea" sa o pui nu?adica esti tu sigur ca este un aparat furat si eu un interlop cautat de "oamenii legii" nu?
ei bine te inseli.

N-am spus asta.
Nu-mi permit asa ceva .
Sper sa gasesc cararea corecta !

nadir

#17
Citat din: bad wolfStii cat costa un Topcon R3 RTK ,L1 , L2 , GPS si Glonas cu determinarea coordonatelor direct in Stereo 70 (si cu Transdata ) ??
Iti spun eu : 33000 euro.
e cam scump Topconul asta (tine loc si de amanta?)... poate 3300 euro :uimit: vrei sa zici...?!  pretul de 5000 pt rtk + static L1 L2  72 de canale este foarte bun

nick_trio

Pntr.
bad wolf


Voi dealerii astia gen ...ca  sunteti 4 in toata Romania sunteti suparati ca mai sunt intermediari care va reduc vanzarile la 50%.
Preturile practicate de voi sunt diferite f mult de cele practicate de alti dealeri din Europa unde puterea de cumparare este cu totul alta.
Asa ca treb sa il lasi sa isi vanda produsul si nu trebuie sa te intereseze de unde si la ce pret a fost cumparat.
Eu am achizitionat un Topcon Gr3 si singura problema a fost ca nu l am achizitionat di Romania dar in rest functioneaza super bn.
Asa ca "bad wolf" stai linistit si nu te mai agita ca esti doar un simplu angajat. :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :rotfl:

bad wolf

Nu ma agit. Nu va faceti probleme.am alte mai impotante pentru care sa ma agit, eu nu vand aparate , eu le folosesc si varog sa ma credeti ca prefer sa lucrez cu Topcn in detrimentrul oricarei alte marci .
Dar pretul ata de ridicat la GPS RTK tip Topcon cumparate in Romania sunt mult mai mari decat in strainatatre (cam dublu) datorita softurilor specifice care sunt instalate si a servisului prompt .
Sper sa gasesc cararea corecta !

nadir

#20
Citat din: bad wolfNu ma agit. Nu va faceti probleme.am alte mai impotante pentru care sa ma agit, eu nu vand aparate , eu le folosesc si varog sa ma credeti ca prefer sa lucrez cu Topcn in detrimentrul oricarei alte marci .
Dar pretul ata de ridicat la GPS RTK tip Topcon cumparate in Romania sunt mult mai mari decat in strainatatre (cam dublu) datorita softurilor specifice care sunt instalate si a servisului prompt .
intrebarea ar fi: este de 6 ori mai bun decat unul la 5000 de euro? :nebun:

justeu_76

"Nu prietene, avem la firma ambele tipuri  si lucrez cu ele de patru ani, de aceea ti-am dat o adrea de web. este adresa firmei la care lucrez si suntem dealeri Topcon.
Acum esti multumit ?
Sau vrei cumva sa te intreb si cum ai achizitionat aparatul pe care doresti sa-l vinzi. Stii cat costa un Topcon R3 RTK ,L1 , L2 , GPS si Glonas cu determinarea coordonatelor direct in Stereo 70 (si cu Transdata ) ??
Iti spun eu : 33000 euro."

decide-te! ori esti dealer (in cazul asta esti jalnic....nu cunosti modelele) ori esti simplu utilizator ca si noi muritorii si atunci esti scuzat.
ps: nu exista topcon R3. ala e trimble R3. sau poate ai vrut sa scrii GR3....cine stie.

bogdy

#22
Citat din: justeu_76"Nu prietene, avem la firma ambele tipuri  si lucrez cu ele de patru ani, de aceea ti-am dat o adrea de web. este adresa firmei la care lucrez si suntem dealeri Topcon.
Acum esti multumit ?
Sau vrei cumva sa te intreb si cum ai achizitionat aparatul pe care doresti sa-l vinzi. Stii cat costa un Topcon R3 RTK ,L1 , L2 , GPS si Glonas cu determinarea coordonatelor direct in Stereo 70 (si cu Transdata ) ??
Iti spun eu : 33000 euro."

decide-te! ori esti dealer (in cazul asta esti jalnic....nu cunosti modelele) ori esti simplu utilizator ca si noi muritorii si atunci esti scuzat.
ps: nu exista topcon R3. ala e trimble R3. sau poate ai vrut sa scrii GR3....cine stie.

Exista TOPCON MC-R3 deci e pe acolo.http://www.specguideonline.com/product/topcon-mc-r3

nick_trio

Prietene- bogdv- esti pe langa subiect
Domnule Bad W..de softuri ma descur eu vin o tu cu aparatura la jumatate din pret cum ai scris si facem si noi un ban.
Esti tare :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:
Vreau sa imi schim si eu X6 le ca este ca vechi are un an!!!!!

nadir

pentru  - bad wolf,

cam ce stie sa faca Topcon-ul asta de este asa de scump ? .....acum serios fara aluzii sexuale

Modificat de nadir (29-01-2012 18:01:17)

justeu_76


                  ala de zice , e pretul unui sistem GR3 cand a aparut.adica cam prin 2007.
probabil ca al lui face placinte si apa calda, inca....



               

nick_trio


                  este la fel de bun ca drujba ruseasca in 4 timpi!!!
Cin vrea sa ii fac o demonstarie cu un Topcon GR5 sa ma contacteze.
Super tare la dealerii astia din Romania nu il gasesti.



               

justeu_76


                  domnilor moderatori, ne cerem scuze ca am "derapat" de la subiect, dar dealerii astia din romania nu ne lasa dom'le....eu vroiam sa vand "trompeta" asta de hiper+ care cica nu stie RTK , sa imi pun tabla pe casa, ca am invelit-o cu asbest cancerigen....si daca se poate sa imi ramana bani sa dau zapada din fata portii sa ies si eu la masurat cu noul Topcon R3 de provenienta indiscutabila, adica de la dealerii din romania.
multumesc pentru intelegere!



               

bad wolf


                  
justeu_76 a scris:

ala de zice , e pretul unui sistem GR3 cand a aparut.adica cam prin 2007.
probabil ca al lui face placinte si apa calda, inca....


Lipsa de bun simt nu se poate vindeca in nicin spital.


_______________________________________
Sper sa gasesc cararea corecta !


               
Sper sa gasesc cararea corecta !

nick_trio


                  bad wolf

sa stropesti cu "Busuioc" sa nu ajun eu director la ANCPI ca te pun sa achizitionezi GPS uri de la mine!