Emigrare Australia sau SUA

Creat de radian2009, Aug 24, 2009, 06:43 PM

« precedentul - următorul »

radian2009

Buna Ziua,

m-am gandit de 1000 de ori pana acum, dar cred ca e cazul... vreau sa emigrez!

Barbat, 31 de ani, Insurat, fara copii.

Doresc sa emigrez in Australia sau in SUA.
Detin:
3 statii totale Leica de 3, 5 si 7 Secunde, Productie 2007 - 2008.
2 GNSS L1, L2 - RTK - VRS - productie 2009
2 GPS L1 - productie 2008
1 nivela electronica Leica - productie 2009
Soft mult si cumparat, versiuni nu mai vechi de anul 2007
Cateva computere performanete si cateva laptopuri.
Am peste 7 ani de experienta in lucrari de topografie inginereasca.
Toata aparatura este in stare exceptionala.

Nu le vand, dar daca exista un topograf cu drept de semnatura in una din tarile mai sus mentionate si doreste sa ne asociem, sunt dispus sa stam la o discutie serioasa.
Prefer sa ma asociez cu cineva care are si o miniposibilitate de a aduce clienti cat sa ne punem pe picioare la inceput cu firma nou deschisa.

Motivul dorintei de emigrare: Romania nu cred ca va mai insemna ceva pentru viitorul copiilor mei. Nu vreau sa traiasca intr-o Romanie asa cum este ea azi, si cum va mai fi probabil si in urmatorii 20-50 de ani.

Anuntul nu este o gluma. Daca e cineva de afara si este interesat de ceea ce doresc si eu il rog, sau o rog sa ma contacteze.

Cei ce vor doar sa posteze, fara a fi la subiect ii rog sa se abtina, sau sa deschida alt topic.

Modificat de radian2009 (24-08-2009 15:49:20)

topocad.cristi

cu antidepresive ai incercat?

janvaljan

#2
Citat din: radian2009Buna Ziua,

m-am gandit de 1000 de ori pana acum, dar cred ca e cazul... vreau sa emigrez!

Barbat, 31 de ani, Insurat, fara copii.

Doresc sa emigrez in Australia sau in SUA.
Detin:
3 statii totale Leica de 3, 5 si 7 Secunde, Productie 2007 - 2008.
2 GNSS L1, L2 - RTK - VRS - productie 2009
2 GPS L1 - productie 2008
1 nivela electronica Leica - productie 2009
Soft mult si cumparat, versiuni nu mai vechi de anul 2007
Cateva computere performanete si cateva laptopuri.
Am peste 7 ani de experienta in lucrari de topografie inginereasca.
Toata aparatura este in stare exceptionala.

Nu le vand, dar daca exista un topograf cu drept de semnatura in una din tarile mai sus mentionate si doreste sa ne asociem, sunt dispus sa stam la o discutie serioasa.
Prefer sa ma asociez cu cineva care are si o miniposibilitate de a aduce clienti cat sa ne punem pe picioare la inceput cu firma nou deschisa.

Motivul dorintei de emigrare: Romania nu cred ca va mai insemna ceva pentru viitorul copiilor mei. Nu vreau sa traiasca intr-o Romanie asa cum este ea azi, si cum va mai fi probabil si in urmatorii 20-50 de ani.

Anuntul nu este o gluma. Daca e cineva de afara si este interesat de ceea ce doresc si eu il rog, sau o rog sa ma contacteze.

Cei ce vor doar sa posteze, fara a fi la subiect ii rog sa se abtina, sau sa deschida alt topic.

Cumpara urgent niste calmante si consulta un psihiatru !
Mult noroc !

dora3mira

Rog cititi cu atentie inainte de a selecta locul in care doriti sa postati!
Subiect mutat la cereri-oferte servicii.
Multumesc.

advex

#4
Citat din: dora3miraRog cititi cu atentie inainte de a selecta locul in care doriti sa postati!
Subiect mutat la cereri-oferte servicii.
Multumesc.



Este omul suparat, dezorientat si voi nu-l intelegeti, nu-i spune-ti o vorba buna!

Nici emigrarea nu se incadreaza la cereri-oferte de servicii topo, asocierea era subiectul secundar!

bad wolf

#5
Citat din: radian2009Buna Ziua,

m-am gandit de 1000 de ori pana acum, dar cred ca e cazul... vreau sa emigrez!

Barbat, 31 de ani, Insurat, fara copii.

Doresc sa emigrez in Australia sau in SUA.
Detin:
3 statii totale Leica de 3, 5 si 7 Secunde, Productie 2007 - 2008.
2 GNSS L1, L2 - RTK - VRS - productie 2009
2 GPS L1 - productie 2008
1 nivela electronica Leica - productie 2009
Soft mult si cumparat, versiuni nu mai vechi de anul 2007
Cateva computere performanete si cateva laptopuri.
Am peste 7 ani de experienta in lucrari de topografie inginereasca.
Toata aparatura este in stare exceptionala.

Nu le vand, dar daca exista un topograf cu drept de semnatura in una din tarile mai sus mentionate si doreste sa ne asociem, sunt dispus sa stam la o discutie serioasa.
Prefer sa ma asociez cu cineva care are si o miniposibilitate de a aduce clienti cat sa ne punem pe picioare la inceput cu firma nou deschisa.

Motivul dorintei de emigrare: Romania nu cred ca va mai insemna ceva pentru viitorul copiilor mei. Nu vreau sa traiasca intr-o Romanie asa cum este ea azi, si cum va mai fi probabil si in urmatorii 20-50 de ani.

Anuntul nu este o gluma. Daca e cineva de afara si este interesat de ceea ce doresc si eu il rog, sau o rog sa ma contacteze.

Cei ce vor doar sa posteze, fara a fi la subiect ii rog sa se abtina, sau sa deschida alt topic.

Daca doresti o asociere sa putem lucra in Romania, momentan , putem discuta.
Astept un mesaj de confirmare pe privat.
Bafta !
Sper sa gasesc cararea corecta !

bogdyman79

radian2009: nu esti singurul.
Nu e gluma.

Succes,

radian2009

pana acum nimeni nu e interesat de oferta mea.

bogdyman79

nici nu cred ca ai sa primesti una.
Daca vrei sa emigrezi trebuie sa o iei de la 0. (sau de mai jos ). Esti pregatit? Sotia ta? ...
Doru cred ca poate sa ne zica mai multe, daca nu cumva a scris ceva pe acest forum deja despre subiectul asta (daca da at. imi cer scuze ca nu am remarcat)

ARICIUDANC

radian2009: groove armada paris cu tot cu vioara si pian! capu' sus!

bogdyman79

sper ca nu te dor degetele...

advex

#11


Ah, Doru... Povestile cu si despre emigranti sunt printre cele mai triste...

Cineva scria tare inspirat pe internet: "in lumea virtuala, pe forum nu poti surade, nu poti zambi, nu poti plange... dar cuvintele pot transmite trairi, emotii!"

In timp ce parcurg postarile pe acest forum, la televizor deruleaza un documentar despre toaletele publice din Romania. O tragedie... In compensatie se cheltuiesc milioane de euro pe clipuri publicitare!

Binele o duce rau in Romania!

allcad

Mai bine zis...  Raul o duce bine in Romania!!    :(

bogdyman79

impresionant Doru ....
sper ca finalul e fericit. (nu ca in legile lui murphy)


allcad: parerea mea e ca "Prostia o duce bine in Romania" , e la putere :(

John Doe

Si eu ma gandeam ca cei mai potriviti sa spuna ceva sunt cei care au plecat deja, dar fiindca userul radian era asa de hotarât sa nu-l plictisim, m-am abtinut.

Bine zis, doru2. Astept si continuarea.