Lucrari comandate de Primarie Consiliul Judetean

Creat de kod, Iun 02, 2010, 03:50 PM

« precedentul - următorul »

kod

Cine a mai facut lucrari pt. primarii gen. intabulari terenuri, constructii in favoarea consiliului judetean ?

justinmeal

de facut am facut... care e insa intrebarea in legatura cu ele?

kod

m-ar interesa daca aceste documentatii (anexele) au ceva in plus sau diferit fata de celelalte ?!

Mit

Pai de regula, astfel de documentatii au... "para'ndarat" vorba lu' Badea.

kod

au pe dreq, poate la voi acolo de unde sa da ora exacta or avea :finger:

este vorba de cateva cladiri ce trebuiesc intabulate, si nicidecum de contracte de drumuri si autostrazi, sau mai stie eu ce mai e la moda ..... inventarierea "locurilor de veci" :hi:

deci cine are vre-o documentatie (cu toate anexele completate cum trebuie) de intabulare in favoarea unei primarii, sau consiliu judetean, ii rog sa ma anunte sau sa-mi trimita pe mail !

Numai bine !

kod

am de intabulat o suprafata pe extravilan corespunzatoare unui centru de captare ape - respectiv puturi si constructiile aferente conform HG 974/05.09.2002

Am planul de la primarie cu coordonatele agreate si stampilate de primarie si atat !

Intrebare: am nevoie de un proiect de trasare ? cum intocmesc carnetul de teren ? mai este nevoie de asa ceva in cazul in care specific ca am preluat coordonatele punctelor de contur din planul pus la dispozitie de primarie ?

Ati mai intalnit lucrari de acest fel ?

Mit

Pai normal ar fi ca tu sa-ti faci masuratoarea si s-o compari cu ce-ai primit de la primarie. Pana la urma, tu raspunzi de corectitudinea lucrarii.  :hi:

kod

da, normal stiu, dar daca am vreo 10 ha in extravilan si n-am nici un punct de reper ii numai camp, ce sa masor acolo, de asta am zis ca planul parcelar de la primarie este avizat si de oficiu, si nu vreau sa-mi mai bat capul !
de ast am intrebat daca se poate folosi punctele de contur si eventual sa le specific pe undeva ?

old man

Planul de la Primarie reprezinta, daca inteleg eu bine, un plan de trasare, terenul nefiind marginit de nicio limita naturala sau imprejmuire. Problema ar fi vecinatatile, daca nu face parte dintr-o parcela mai mare a Primariei. Practic acel plan identifica ca lacalizare, suprafata, forma, imobilul care face obiectul documentatiei tale. Poate fi imobilul "perfect", dincolo de orice masuratoare. Daca oficiul iti cere, faci tarusarea si schite de reperaj. Si aici intra carnetul de teren si alea, alea. Succes.

kod

planul de la primarie este planul parcelar rezultat in urma PUZ-ului (banuiesc avizat si de ospiciu) din zona respectiva, deci nu incape vorba de coordonate sau limite ce s-ar putea modifica ulterior :hi: si de asta am intrebat, are cineva vreo idee ?