Legea 7 Modificata OUG 64 2010

Creat de bradu13, Iul 03, 2010, 12:50 AM

« precedentul - următorul »

bradu13

a aparut  modificarea Legii 7/96. Vezi monitorul oficial nr 451/2010.
Reducere persoanl ANCPI 15%. Serviciul Informatica se desfiinteaza la fel relatiile cu publicul

dtoni

:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  si cine o sa avizeze lucrarile? portarii si femeile de servici?

bradu13

NU. serviciile de paza si curatenie sunt externalizate pt. "economii"  :D . In final vor ramane Directorul General si un reprezentant al notarilor. :nod:

advex


advex


djxhouse

unde scrie ca
"Serviciul Informatica se desfiinteaza la fel relatiile cu publicul"

oare ei ce inteleg prin Serviciul de Informatica?
oare baza de date? unde verificam suprapunerile virtual si avizam planurile de incadrare?
 :nebun:

bradu13

nu scrie in OUG 64. Asa s-a discutat la ancpi. Dupa ce s-au tot laudat cu informatizarea s-au gandit sa o puna in cui. Dupa mersul lucrurilor cred ca cat de curand tot cadastrul va fi pus in cui si vor ramane "meseriasii" cu coordonarea gen ancpi.

bradu13

ex de coordonare gen ancpi - s-a transmis model de fisa de audienta. era "absolut necesara" in aceasta perioada. in schimb pt domeniul de baza cadastru si cf nu se face nimic, cand cel mai simplu era sa puna mina pe o carte de specialitate si sa vada cu ce se incepe. in plus s-a degradat si relatia ancpi-ocpi , a devenit o relatie de tip stapin sluga si totusi pina la urma practicienii se afla  in judete.

kod

Primariile nu mai semneaza procesele verbale de vecinatate (Anexa 18) in vederea mariri suprafetei conform situatiei reale din teren, a auzit cineva ceva ? A fost considerata vreo lege neconstitutionala ceva ?

Mit


kod

pai cu acelea isi dau ei singuri o hotarare de consiliu si se rezolva :hi:

inca cei de la cadastru din cate stiu eu accepta procese verbale de vecinatate !