notare contructie

Creat de ali_rosca, Feb 15, 2012, 03:19 PM

« precedentul - următorul »

Anton Pann

Scrie undeva ca terenul din intravilan se scoate din circuitul agricol ? Daca da , aratati-mi si mie . Cred ca pe un asemenea teren se poate construi daca se face un PUZ sau PUD , insa chiar fara scoatere . Totusi unde scrie desprea scoaterea din circuitul civil a terenurilor din intravilan !? Chiar nu am gasit.

Modificat de Anton Pann (22-03-2012 15:46:42)

djxhouse

[url]http://www.legestart.ro/Legea-242-2009-aprobarea-Ordonantei-Guvernului-27-2008-modificarea-completarea-Legii-350-2001-amenajarea-teritoriului-urbanismul-(MzM0Nzc0).htm[url]

djxhouse

"(5) Pentru terenul trecut in intravilan in baza prevederilor Planului urbanistic general nu este necesara scoaterea din circuitul agricol."

si totusi, la noi se cere. chiar daca este in centrul orasului, trebuie scoatere. altfel nu schimba cat de folosinta

bad wolf

#18
Citat din: djxhouse"(5) Pentru terenul trecut in intravilan in baza prevederilor Planului urbanistic general nu este necesara scoaterea din circuitul agricol."

si totusi, la noi se cere. chiar daca este in centrul orasului, trebuie scoatere. altfel nu schimba cat de folosinta

Exact .Pe baza legii Constructiilor.
Nimeni nu da o AC pe un teren aflat in circuitul agricol.
Sper sa gasesc cararea corecta !