dezmembrare

Creat de mina, Sep 08, 2011, 01:13 PM

« precedentul - următorul »

mina

buna ziua
Intrebare.
Am o hotarire judecatoreasca definitiva de dezmembrare in 3 parcele, in Bucuresti.
Fac dezmembrare conform anexei 16 sau documentatie pt fiecare proprietar in parte ca o prima intabulare deci 3 documentatii individuale? Multumesc

dora3mira

3documentatii individuale - dar atentie - daca lucrarea cadastrala presupune o indiviziune - faci masuratoare pe intreg, arati din intreg partea si notezi dr de propr pt clientul tau - in baza sentintei def si irev
E destul de sumara explicatia ta - insa retine asta - daca ai acolo precizarea de iesire din indiviziune sau - teren exclusiv - sau lot individual - sau ... nu mai am imaginatie, na ! - atunci sunt lucrari individuale, asta e clar. Bafta !

bad wolf

Dupa cate am inteles eu e o hotarare judecatoareasca definitiva(trebuie sa fie si irevocabila ) de iesire din indiviziune care a stabilit cele trei parcele , deci nu vei face dezmembrare ci vei respecta hotararea si vei face trei documentatii de prima intabulare , respectand intocmai caracteristicile , din hoatarea judecatoreasca, ale parcelelor.
Sper sa gasesc cararea corecta !