Probleme cu AutoCad 2006

Creat de Mit, Mai 25, 2010, 06:01 PM

« precedentul - următorul »

Mit

AutoCad-ul 2006 a inceput sa-i "mearga sacadat" mous-ul ca si cand ar avea activata comanda grid. Am inceput sa-l dezinstalez, cu gandul de a-l reinstala. La reinstalare, primesc mesajul cum ca el este inca instalat pe PC. Am sters toate urmele Acad-ului cu RegCleaner si tot degeaba. Daca merg in AddRemove-ul Windows-ului acolo-mi apare Acad-ul dar fara optiunea de a-l dezinstala...  :(

advex

Incearca cu optiunea "REPAIR" din kit-ul de instalare AutoCAD.
Daca nu reusesti, cea mai buna metoda este reinstalarea sistemului de operare, Windows-ul este vinovatul!
http://img46.imageshack.us/img46/2342/vizual.gif" alt="" border="0" align="top">

John Doe

Probabil sistemul de operare e de vina. Este insa posibil sa existe si tot felul de versiuni AutoCAD mai... ciudate. Ai incercat sa stergi de mâna directorul de instalare din Program Files, restart si RegCleaner?
Sau... ai calcul pe 32 sau 64 de biti?

Mai poate fi si alta chestiune din cauza mersului sacadat la mouse: uita-te in Tools -> Options -> Selection  si vezi daca nu ai pusa vreo bifa la "Selection Preview" (daca sa-ti arate highlight sau nu obiectele deasupra carora e mouse-ul ; la mine sunt scoase amândoua); daca pui bifele si desenul e relativ mare, are nevoie de ceva timp pâna sa se gândeasca ce sa faca si merge mai greu.


581/459px 47.7KB

Mit

Am dres-o!
Posibil sa va intalniti si voi cu situatia respectiva:

Am reusit sa dezinstalez "ramasitele" ACAD-ului cu "Perfect Uninstaller" care mi-a gasit niste chei in folderul "Application Data" si in fisierele "Autodesk Shared" din "Common files".

Am pus prea multa baza in "RegCleaner" care se pare ca m-a tradat la curatirea registrilor.
Referitor la "mouse-ul sacadat" ... reinstalarea ACAD-ului. Multumesc celor care au raspuns.  :hi:

ali_rosca