Forma de angajare Topo

Creat de Tomix, Mar 27, 2013, 07:42 PM

« precedentul - următorul »

Tomix

Buna ziua,

Am terminat facultatea de Masuratori Terestre si Cadastru (4 ani/zi) in anul 2010, dar nu am profesat pentru ca am lucrat pe alt domeniu si acum am o oferta de a lucra in domeniu topo cu o persoana fizica autorizata. Problema este ca persoana cu care lucrez nu vrea sa ma angajeze cu carte de munca si pe mine ma intereseaza sa am vechime pe cartea de munca. Se poate ca eu sa-mi deschid firma si pe lucrarile care le fac sa fie stampila persoanei autorizate? O sa-mi recunoasca vechimea pentru autorizare la ANCPI?

                                                      Va multumesc,

bad wolf

Sper sa gasesc cararea corecta !

Tomix

Daca imi deschid SRL ma obliga sa am firma dotata cu aparate si softuri? Ma intereseaza SRL pentru ca mai am si alte activitati pe societate. Ms,

LAFA

Daca vrei ca societatea pe care o deschizi sa fie autorizata ANCPI , esti obligat sa ai aparatura si softuri conform clasei de autorizare , dar ..taoate aceste lucruri le gasesti in ordinul 107/29.03.2010

Tomix

Pe mine ma intereseaza sa am vechime ca inginer topograf 2-3 ani pentru autorizare, dar daca societatea nu este autorizata ANCPI mi se recunoaste vechimea pentru autorizare? Asa cum mi-a raspuns "bad wolf" PFA  as putea, dar mie imi trebuie SRL pentru ca mai am nevoie de ea si altceva si PFA-ul nu ma ajuta. Ms,

Marian

S-a mai discutat asta pe forum. trebuie sa fii angajat la o firma care sa aibe in obiectul de activitate si codul CAEN 7112.

razvan_protelco

Ca sa autorizezi o firma la ANCPI iti trebuie minim un angajat cu categoria B, software si hardware, plus statie totala!