Autorizare categoria B si sau C

Creat de Cloudeppelin, Ian 28, 2013, 10:00 PM

« precedentul - următorul »

Cloudeppelin

Va salut,

O mica nelamurire din partea mea, caci sunt novice prin acest tinut.

Lucrez la o firma care se ocupa cu masuratorile topo etc., insa nu e persoana juridica ci este un tip care e autorizat si el pune stampila. Eu as vrea sa ma autorizez caci lucrez din 2007 de prin octombrie.

Am ca si studii Facultatea de Istorie, Geografie si Relatii Internationale, specializare Geografie unde am facut doua semestre de carto, topo si un curs de tehnician.

Eu sunt incadrat ca si geograf, nu ca si tehnician caci nu au vrut sa ma angajeze altfel decat conform licentei pe care o posed. Cursul de tehnician topo l-am terminat anul trecut.

In concluzie in ce categorie m-as putea incadra?

Va voi multumi pentru raspunsuri.

 :)

mihaimm2004

Ca si tehnician topograf, ai nevoie de 3 ani vechime pentru a te putea autoriza in categoria C. Citeste Ordinul 107/2010 - Anexa 1, ca sa intelegi mai bine, dar in principiu aceste cursuri se incadreaza in categoria: "Alte specialităţi + cursuri de reconversie profesională".
Din momentul in care ai obtinut diploma poti fi incadrat conform diplomei de tehnician, asa ca nu mai astepta deoarece ca si geograf nu o sa te poti autoriza niciodata.

madalina76

Buna seara. Imi poate spune cineva in ce consta, concret, examenul de autorizare la Constanta, pentru categoria C?