CF in limba maghiara

Creat de zagiva, Iun 20, 2011, 04:04 AM

« precedentul - următorul »

zagiva

Am cerut un Cf in extensso si primele 3 pagini sunt in limba maghiara. Cine ma poate ajuta?

Anton Pann

traducator autorizat pentru limba maghiara.

advex


Pittuka

Scanează acele trei pagingi, si trimite la adresa de mail, și te ajut.

Kaleh

Nu imi vine sa cred: Extrasul de carte funciara este in maghiara, si tu nu ai pe cine intreba? Esti in Ardeal sau in Banat, asta e clar... Daca s-a folosit limba maghiara, sigur sunt si unguri pe acolo, in stinga sau in dreapta ta! Poate chiar vecinul de apartament!
A propos de unguri: Am lucrat in Kazachstan citiva ani buni. Unul din subcontractori era o firma ucraineana, ce avea 100% personal unguri din Ukraina. In fiecare dimineata treceau pe la mine sa-mi spuna (pe romaneste!) Buna dimineata vecine!
Mai mult stia doar un tinerel de la granita cu Maramuresul, dar ma bucuram oricum sa aud vorba romaneasca (in rest, engleza, italiana, franceza, rusa, kazacha, coreeana...). Ne tineam de vecini si prieteni, asa ca i-am ajutat cit am putut (sa obtina contracte, le-am facut eu trasarea si automat receptia...)
Stiti ce m-a mirat? Habar nu aveau ce e aia maghiar, ei se stiau unguri (vengr' in rusa)... Si ce palinca imi aduceau cind veneau de acasa... Deci putem fi si vecini, la o adica!

Kaleh

P.S.: Sa nu credeti ca le faceam receptia pe palinka! Munceau de se rupeau si faceau o treaba "boboc", exact, curat si la timp! Mi-e dor de ei...