Ordin 634 modificat

Creat de ladislaus, Sep 09, 2010, 04:22 PM

« precedentul - următorul »

ladislaus

Salutare tuturor!
O intrebare scurta: s-a modificat cumva Ordinul 634/2006?
Sau urmeaza sa se modifice acest ordi?
Multumesc!

John Doe

Da, s-a modificat prin Ordinul 134/2009, al Directorului ANCPI. Nu e publicat pe site-ul oficial, ca si pe asta l-a emis bunica-mea nu ANCPI. Si are si o erata misto, care corecteaza modificarea, si tot nu mi-e clar ce se face cu documentatiile de intabulare pe extravilan pentru terenuri de la Legea nr. 18 care au suprafete diferite de cele din acte (titlul de proprietate). 
Sa nu-l confunzi cu ordinul nr. 143 - ala e ceva cu ordinea interioara la ei. Daca exista asa ceva.

Modificat de John Doe (09-09-2010 15:34:24)

dora3mira

In 134 ti se povesteste cum ca.... daca vrea nenea Primaru, isi asuma responsabilitatea ca parcela lu nenea X este asezata in tarla unde o desenezi tu - vezi ca trebuie si distante fata de capat tarla - care oricum...fiind un capat fara cap si fara coada - poate ajunge unde nici cu gandul nu gandesti, tu ca PFA iti acoperi fundu trimitand pe nenea X la Notar sa dea cu subsemnatu ....stiu ca io am acolo terenu, da' daca nenea OCPI si tanti Primaria zic intr-o zi de vara ca mi-ar sedea mai bine mai la stanga , mai la dreapta , mai sus, mai pe unde vor muschii lor, io , nenea X , accept si ma supun ca un bun cetatean al acestei minunate tari care va tot face si reface CADASTRUL - pana la adanci batranete.
Si roaga-te sa inteleaga ce-a semnat ca dupa ce-l muta peste vreo 2 ani, vine si te ia de motz ca i-ai facut o carte funciara de kakao si in cazu asta de ce ti-a dat de fapt banii?


Inca ceva dragii mei ....

CAND PUNETI LA TARUSI UN TEREN - SOLICITATI CU STAMPILA OCPI EXTRAS DE PLAN PARCELAR CU DISTANTE PE CONTUR SI FATA DE CAPAT DE TARLA - altfel se modifica parcelarul, si nu exista alta acoperire ca de fapt inainte era ALTU '....mai mandru si muuuult mai frumos .....

Biata bunica Isabela....