intrebare

Creat de irina_4u, Aug 15, 2009, 11:08 PM

« precedentul - următorul »

Calin Fabri


                  Sincer as vrea sa ai dreptate Marian dar am pus doua leica tc 1010 una langa alta si a mea nu avea RECtools si cealalta avea(baiatul a cui era mia spus ca asa descarca el datele).....pt orice eventualitate iti dau si e-mailul meu:  E-mail .....daca mai stie cineva cum as putea sa rezolv problema i-as fi recunoscator....multumesc anticipat


               

Calin Fabri


                  calin_fabri88


               

Calin Fabri


                  Inca o data ridic problema softului/programului de descarcare la leica tc 1010...v-as fi profund recunoscator daca m-ati putea ajuta!....(problemele pe care le-am intampinat in timp ce doream sa descarc o leica tc 1010 sunt mentionate si mai sus)....MULTUMESC ANTICIPAT......


               

uncas


                  
cristea a scris:

imi poate da cineva informatii cum pot face notarea a doua constructii pe un teren intravilan daca constr.respective au fost construite in anul 1971 si una in 1981.Niciuna nici alta  nu au nici un fel de act(aut. de constr.,proiect tehnic, etc.)am inceput prin a face masuratorile aferente terenului cu constr.bineinteles dar nu stiu ce ar mai trebui si ce sfaturi sa le dau proprietarilor sa ceara de pe la primarie pentru a putea rezolva problema

Pe extras C.F. apare 846mp teren si casa(casa este cea veche de cand lumea si nu mai exista nici aceasta).

Nu stiu cum se procedeaza in alte regiuni, dar o sa-ti spun cum se face in Ardeal (Alba mai precis). In primul rand iti trebuie o adeverinta de radiere a vechii constructii din CF eliberata de Primarie, apoi alta adeverinta eliberata tot de Primarie in care trebuie sa fie trecute cele 2 constructii cu precizarea ca ele au fost edificate de persoana pe care vrei sa le inscrii sau daca ai un certificat de mostenitor de catre testator si bineinteles de certificatul fiscal http://www.3xforum.ro/img/smilies/roll.png">



               

Calin Fabri


                  Dragi ''colegi'' topografi...postez intrebarea a 4 oara si ma rog ca cineva sa ma ajute...vad ca fara izbanda astept de vreo o luna sa imi zica cineva ce ar trebui sa fac sau sa ma indrume unde altundeva sa pun intrebarea daca aici nu gasesc nici un raspuns(problema de descarcare la leica tc 1010)....Cu multa rabdare astept raspuns de la iubitii mei colegi.....MULTUMESC ANTICIPAT


               

bad wolf


                  
Calin Fabri a scris:

Dragi ''colegi'' topografi...postez intrebarea a 4 oara si ma rog ca cineva sa ma ajute...vad ca fara izbanda astept de vreo o luna sa imi zica cineva ce ar trebui sa fac sau sa ma indrume unde altundeva sa pun intrebarea daca aici nu gasesc nici un raspuns(problema de descarcare la leica tc 1010)....Cu multa rabdare astept raspuns de la iubitii mei colegi.....MULTUMESC ANTICIPAT

De ce nu folosesti TopoLT?


_______________________________________
Sper sa gasesc cararea corecta !


               
Sper sa gasesc cararea corecta !

Calin Fabri


                  Ideea e ca am fost la cineva care lucreaza cu o leica tc 1010 de 2 ani sa ma 'instruiasca'....si cand sa imi arate cum se descarca datele in calculator a vazut ca a mea nu are in meniu RECtools...(functie ce el o activa din meniul statiei pt inceperea descarcarii datelor)....pe scurt a lui avea a mea nu....si nu stiu care e rezolvarea...http://www.3xforum.ro/img/smilies/sad.png">


               

xyzt


                  Salut! Eu sunt la inceput de drum in domeniul cadastrului si topografiei. In legatura cu angajarea pe un post de topograf, imi puteti spune daca exista si se aplica varianta in care sa am posibilitatea de a  practica meseria in cadrul unei firme de profil, la inceput neplatit, iar apoi, daca va fi cazul (daca primesc angajarea in cadrul firmei respective), sa primesc salariu? Ma intreb daca exista stagii de practica. Daca au rabdare angajatorii cu incepatorii? Multumesc!


               

bad wolf


                  
Calin Fabri a scris:

Ideea e ca am fost la cineva care lucreaza cu o leica tc 1010 de 2 ani sa ma 'instruiasca'....si cand sa imi arate cum se descarca datele in calculator a vazut ca a mea nu are in meniu RECtools...(functie ce el o activa din meniul statiei pt inceperea descarcarii datelor)....pe scurt a lui avea a mea nu....si nu stiu care e rezolvarea...http://www.3xforum.ro/img/smilies/sad.png">


Instalarea softului care iti lipseste.
Cred cati-am ami trimis o suita softuri pentru aceste tipuri de statii. Sau poate ma insel!?


_______________________________________
Sper sa gasesc cararea corecta !


               
Sper sa gasesc cararea corecta !