Terramodel

Creat de doru2, Apr 05, 2012, 03:16 AM

« precedentul - următorul »

doru2

As dori sa aflu cateva informatii despre acest soft. Daca se mai comercializeaza in Romania, daca functioneza pe sistemul Win7/64 bits si cam care ar fi pretul pentru un modulul de prelucrarea a datelor.
  Multumesc

Mit

Din cate stiu, este softul "la pachet" cu aparatura Trimble.

cipry

merge pe win 7 64 bit

doru2

cei de la trimble de aici nu-l mai comercializeaza, nu pot sa-l mai cumpar de la ei. in alta ordine de idei, tot cei de la trimble mi-au spus ca nu poate fi instalat pe 64 bits, altii au spus ca se poate. am primit foarte multe informatii contradictorii, iar softul 'la pachet" e trimble busiess center. m-ar interesa sa vad daac se poate achizitiona din ro si la ce pret.

gude2008

si eu tot pe terramodel lucrez, merge pe 64 bits, dar tot asa astia nu vor sa-l mai comercializeze ca zic ei ca nu merge pe 64 si iti baga TBC-ul pe gat care e un cad de c... (scuze).
poti gasi terramodela la Geocomp in Australia:) si poate pe la dealari Trimble care il mai au.

AlexGIS


ali_rosca

Nu-ti recomand Terramodel, eu l-am primit cu Trimble dar am renuntat imediat la el.Mai usor cu un AutoCad-ul...cel putin pentru mine.

doru2

multumesc gude. doream sa stiu daca cei din romania il mai comercializeaza. intrwe timp am reusit sa-l gasesc la alta firma/divizia contructii. asa e cu trimble, incearca sa vanda TBC dar nu imi pare un soft prea reusit nici mie.
 
  ali, am folosit terramodel mult timp si imi pare rau sa spun ca desi am incercat o multime de alte solutii, nici una dintre elel nu este la fel de eleganta, usor de folosit si rapida.

 autocad-ldd-civil3d le folosim zilnic pentru partea de cad, dar cand vine vorba despre compensari, softurile autodesk sunt cam primitive, desi prezentarea te-ar lasa sa intelegi altceva, dar ele n-au fost niciodata softuri de topografie ci pentru proiectare, iar partea topo este mereu ramasa cu ani in urma(multi)

mitnick

unde gasesc kitul la acest soft?

paduroiul

Salut
Vreau sa prelucrez date masurate cu un Leica 407 in Terramodel, exista un format care sa il accepte Terramodel automat?
Lucreaza cineva asa?

romeo_zsurzs

Buna, da domnule paduroiu exista formatul GSI, si cand importi selectezi din tamplate formatul leica liscad (format) sau celelalte, una dintre tamplate-uri iti permite sa importi datele. Ti-am mai povestit despre asta cand ne-am intalnit. Spor!  :hi:

0hwickedme

Salut,

Stie cineva cum se compenseaza datele cu softul Trimble Terramodel ?

andreistiop

poate sa ma ajute cineva sa imi spuna ce sa ii fac programului  terramodel 10.12 ca sa il pot instala pe win 7?

Popescu


AdiO

salut
incerc sa instalez pe win7 64bit terramodel 10.41, introduc CD-ul in unitatea optica, si nu face nimic,... are cineva o idee, solutie

Mersi