Profile longitudinale si sectiuni transversale

Creat de Kappy, Mar 21, 2008, 10:17 AM

« precedentul - următorul »

John Doe

Exact, doru2. Iar daca ne apucam sa ddezbatem aici strategii de abordare  iesim la pensie.

Madalin

cu civiliu profilele  se fac intradevar in 2 min daca ai creat in prealabil un template, ca pe viitor sa nu mai pierzi timp creand personalizari.
un template iti ia cam jumatate de zi sa ti-l creezi asa cum iti place dar bineintelesc cunoscand civil-ul. :)

overlinex

poate ca nu vb de acelasi civil dar eu cand fac profile nufac ici un template

Ionica34

Poti incerca Topko Expres. Vezi pe ftp://ftp.cadsolutions.ro" target="_blank">ftp.cadsolutions.ro sau http://www.sierrasoft.com" target="_blank">www.sierrasoft.com
Sau la SysCAD Solutions S.R.L
0311035348
 E-mail
Lucreaza bine si face multe chestii ptr pretul lui (import date, prelucrare, model digital, curbe de nivel, parcelare, profile, etc.)

svsplayer

Vezi ProfLT - face transversale si longitudinale cu tot ce vrei   :wink2:

bogdan.cadastru

eu folosesc niste lispuri pentru profile transversale sau longitudinale dar ca si date de intrare foloseste distante cumulate si cote

bogdan.cadastru

T1,1212,5
1,0.00,123.14
2,18.32,120.58
........

cam asa arata fisierul de intrare


581/303px 20.5KB

Modificat de bogdan.cadastru (18-02-2012 14:40:14)

palotas

de terrain manager a auzit cineva?

Modificat de palotas (29-07-2012 09:59:54)

bogdan.cadastru


iusan_leontin

Salut, Ma puteti ajuta cu un program pt facut profile transversale si longitudinale care functioneaza pe Autocad 2009?

Modificat de iusan_leontin (17-10-2012 17:07:04)

paul1969


                  Salut, Ma puteti ajuta cu un program pt facut profile transversale si longitudinale care functioneaza pe Autocad ?


               

bad wolf


                  
paul1969 a scris:

Salut, Ma puteti ajuta cu un program pt facut profile transversale si longitudinale care functioneaza pe Autocad ?


Modificat de bad wolf (18-02-2014 22:39:03)


_______________________________________
Sper sa gasesc cararea corecta !


               
Sper sa gasesc cararea corecta !

bad wolf


                  
paul1969 a scris:

Salut, Ma puteti ajuta cu un program pt facut profile transversale si longitudinale care functioneaza pe Autocad ?


Deocamdaa ai un averisment ! La prima cerere de astfel vei fi banat!


_______________________________________
Sper sa gasesc cararea corecta !


               
Sper sa gasesc cararea corecta !

bad wolf


                  
iusan_leontin a scris:

Salut, Ma puteti ajuta cu un program pt facut profile transversale si longitudinale care functioneaza pe Autocad 2009?


Valabil pentru tine !


_______________________________________
Sper sa gasesc cararea corecta !


               
Sper sa gasesc cararea corecta !

Marian


                  Nu cred ca e cazul sa fie banat ptr ca omul nu a cerut un "cracK", ci pur si simplu un program!!!