Profile longitudinale si sectiuni transversale

Creat de Kappy, Mar 21, 2008, 10:17 AM

« precedentul - următorul »

Kappy

Salutare oameni buni...as avea o mica problema...am de realizat niste profile longitudinale si sectiuni transversale ...am facut cateva in Acad dar nu am nici un spor cu desenatul profilelor ...lucrul merge anevoios...
Oare ce program as putea folosi pt realizarea acestor profile?

mar


set4

Topograph si mai e si un soft vandut de dealerul Cadian Section and Profile Cutter Section and Profile Cutter 160$(http://www.cadian.ro" target="_blank">www.cadian.ro)

Modificat de set4 (24-03-2008 07:49:24)

Kappy

am instalat un trial de la Cadian (Section and Profile Cutter)sa vad ce poate face ...programelul este un lisp pe care-l atasezi f simplu Acad-ului...dar cu toata simplitatea lui nu am reusit sa fac nici macar un profil...si nu din cauza lui...ci din cauza mea..pt ca nu pricep instructiunile
Rog persoanele care au lucrat si care lucra in aceasta aplicatie sa imi explice mai pe inteles..de exemplu: ce inseamna "linie topo"?
P.S.:nu as da banii pe un soft care nu stiu de ce-i capabil

crs

ISPOL - este si in lb. Romana...problema e ca pe net circula o vers. mai veche care nu are lb. rom (8.23) iar cea noua inca nu e rupta (9.10 am eu)

toposerv

Buna, sunt nou printre voi,
As cumpara o Statie totala, dispun de 5500 Euro,
Cine ma poate ajuta
Va multumesc
tel 0744882857

lexndru

daca te mai intereseaza chestia cu profilele...da-mi un mail.
@ toposerv cauta-l pe cucoara in constanta ( CARTOP ) avea el vreo
2 de vanzare.

John Doe

Am mai tot auzit probleme cu profilele. Am ceva (sub DOS), am lucrat cu el, productivitatea e rezonabila/buna.... cine chiar e interesat sa-mi dea un mail. Este gratis.

O zi buna,

Kaleh

Eu folosesc un lisp pentru profile, cu cartus si toate cele, face treaba buna, trebuie sa ai salvat un fisier de coordonate, si cu ochii pe desen spui prin ce puncte vrei profilul...

topocad.cristi

incearca liscad. e cel mai bun. ai versiunea demo de 30 de zile pe http://www.liscad.com" target="_blank">www.liscad.com si este restrictionata doar la printare. dar poti sa salvezi in format dwg

topocad.cristi

este cel mai bun program de topografie, nu de profile. este singurul program care face TOT ce poti sa vrei sa faci.

catalinutz

Corect Doru2 aici ai dreptate, io folosesc ProfLT este foarte usor iar productivitatea este bunicica te misti destul de repede cu el, mai este si topograf care face si el profile acuma depinde de ce te intereseaza sa faci.

topocad.cristi

eu nu vorbesc aici numai de profile. incercati si o sa vedeti despre ce e vorba. sau cautati un tutorial

topopraf

shi pan la urma cum merge prog de profile?


581/436px 29.9KB

overlinex

ma cu civil le faceti intr-un minut sau doua si nu este nevoie de multa stiinta