Probleme cu leica TCR 407

Creat de Mihai43, Iul 27, 2008, 11:17 AM

« precedentul - următorul »

LeiKKon

Ori a fost supusa unui soc si s-a produs o dezaxare a axei laserului fata de axa optica (ceea ce nu e foarte grav, se poate regla in service cred eu), ori pur si simplu s-a stricat EDM'ul (se mai intampla si la Leica...mai rar dar se poate intampla...) si trebuie schimbata placa EDM. In cel mai rau caz (al schimbarii placii EDM) te va costa probabil 7-800 de euro. Asta e. Incearca la reprezentanta Leica Top Geocart din Bucuresti, au acolo un tehnician de service amabil si foarte priceput pe nume Silviu Stoica.

Modificat de LeiKKon (07-08-2008 10:58:04)

mky

am o leica tcr 407 cumparat de nou numai ca am probleme cu aparatul, probleme care apar din cand in cand, ma apuc de masurat dau prima statie inainte, ma pun in statia noua ma orientez pe cea veche din coordonate verific inaintea orientarii distanta la punctul din urma care este ok cativa mm problema este ca directiile masurate din statia noua sunt rotite cu cateva grade ca si ccand as fi facut orientarea pe alt punct, lucru imposibil latura de drumuire are 20m si statiile sunt pe picheti de fier sa-mi zica si mie cineva ce gresesc eu sau daca a mai intalnit cineva aceasta problema. lucrez cu statiile leica de 9 ani 7 am lucrat cu o tcr 310s si nu am avut probleme de acest gen

Mit

Am un coleg care a schimbat EDM-ul la acest model in perioada de garantie !!!
Poate or fi facute in Turcia...

alexandrusalaj

as avea o rugaminte
va rog sa ma ajutati cu un driver pentru leica tcr 407
multumesc anticipat