Prolbleme Generare CP

Creat de Arcturus, Iun 09, 2011, 05:06 PM

« precedentul - următorul »

Arcturus

Salutare! Am o problema cu minunea asta de program si anume: am primit o nota de completare la intabularea unui apartament, care suna cam asa: "la adresa CP se trece inclusiv blocul". Ok de acord insa asta in cazul in care Generare CP m-ar lasa sa introduc si numele blocului pentru ca la adresa acestuia, pot completa campurile pana la strada si numarul acesteia inclusiv. Restul casutelor sunt "inchise". Am verificat cp-uri mai vechi ale altor apartamente, unde era scris intr-adevar numele blocului, insa casuta este inchisa si nu poate fi modificat continutul. Stiu si eu ca trebuia trecut si numele blocului sau numarul sau insa...acum nu stiu ce sa fac...nu stiu care o fi problema...ori e de la CP-ul meu care trebuie instalat din nou, ori trec numarul blocului la mentiuni si gata. A...si mai am o problema...cand deschid Cp-ul imi apare o eroare "Root element is missing". A mai intampinat careva "erorile" astea?

John Doe

Despre numarul blocului nu stiu ce sa zic.
Despre eroarea de program: da jos aplicatia minunata si instaleaz-o iar, poate fi ceva busit.

Modificat de John Doe (09-06-2011 19:12:21)

Arhimede

sterge programul si incarca-l din nou de la ancpi si-l reinstalezi ,aproape sigur rezolvi problema

AlexGIS


Arcturus


damaris

daca esti sigur ca ai procedat corect (adica ai incercat sa introduci numele blocului, la adresa constructiilor, si nu la adresa imobilului - teren - pentru ca acolo intradevar este inchis acel camp) atunci ai o problema de la generare, nu e corect instalata.

nu cred ca, o sa iti accepte, numele blocului la mentiuni. nu ai incercat sa faci cp-ul pe alt calculator , al vreunui coleg ?

Modificat de damaris (14-06-2011 23:51:17)

Arcturus