conditii lucru salarizare operator topo si ing topo pt drumuri

Creat de greuceanu, Iun 12, 2011, 07:57 PM

« precedentul - următorul »

greuceanu

spre rusinea mea pana acum nu m-am interesat de salarizarea si conditiile de lucru oferite celor care lucreaza la (reabilitare) drumuri, dar cand am vazut un anunt pt un astfel de job m-am gandit ca poate pentru unii ar fi o informatie utila (desigur ca si pt mine) mai ales daca e actualizata cu date din aceasta perioada de criza;
asa ca vreau sa ii rog pe cei care lucreaza sau au informatii despre aceste activitati sa ma ajute cu informatii legate de:
-salariile aproximative
-diurne
-deduceri: cu cazare, transport, poate chair echipamente pt perioadele reci....si daca mai sunt si alte :)
-prime
-orice alte informatii (atat dpdv al operatorului topograf dar mai ales al inginerului topograf/sef de echipa)
multumesc!:)


---cred ca informatiile de acest gen pot constitui exemple de bune practici sau dimpotriva...si poate pe langa partile financiara si logistica pt care am deschis acest topic partea cea mai importanta, cea tehnica este/va fi dezbatuta intr-un topic in zona topografie inginereasca

John Doe

Pot exista multe motive pentru care sa nu ti se raspunda direct. Nu uita ca salariile sunt confidentiale, dar poti face si alta socoteala: de cat ai avea tu nevoie ca sa traiesti decent? Cu atat trebuie sa ramai tu in mana (adica salariul net).
Depinde mult de la caz la caz, dar ca cifra estimativa poti lua in calcul ceva intre 250 si 600 de euro.

greuceanu

iti  multumesc pt raspuns, john doe!
cine are si alte informatii este binevenit in continuare si sper sa fie si raspnsuri mai concrete

bad wolf

Sper sa gasesc cararea corecta !