Intabulare caracter nedefinitiv pozitie incerta

Creat de adrianmonea, Feb 06, 2011, 01:00 PM

« precedentul - următorul »

dora3mira


                  Mi-ai amintit de Eliade - se face sa-ti spun care e cartea mea de capatai - "Citadela" de Antoine de Saint-Exupery .
E o carte magica - iti tine in suflet speranta si-ti deschide calea spre intelepciune .
Incearca sa descifrezi din cand in cand cate un capitol .
Vei ramane surprins cat de usor ti se pot dezlega problemele ce le infrunti zi de zi.
Si inca ceva !
Investeste in studiu orice perioada grea sau cu lucru putin de facut - este cea mai buna perioada pentru asa ceva.
Si... nu ramai tu fara munca, nu te ingrijora !


_______________________________________
Masoara cu grija, studiaza actele ca un avocat cusurgiu, pretinde onorariul ce reflecta corect munca prestata si ...nu spune nimic de rau despre colegii de breasla !


               

John Doe


                  In democratie toata lumea capata ceea ce merita majoritatea. Este o realitate, are rost sa-mi fac sange rau din cauza asta? Nu eu mi-am ales sa nimeresc din nastere in perioada asta idioata, are rost sa ma supar si din cauza asta?
Nu are rost sa ne batem cu lucrurile implacabile, nici sa ne sinucidem din cauza lor. Trebuie sa incercam sa traim fiecare, atat de omeneste cat ne duce mintea sau sufletul.



               

Anton Pann


                  Exista vreo modificare (precizari) la Ordinul 415 ? Poate cineva sa o puna pe forum ?


               

nortek_b


                  prin intabularea cu caracter nedefinitiv au deboclat intabularile pe extravilan, deoarece stie toata lumea cat de greu se face un plan parcelar. Din pacate nu in toate jud se respecta legea. Mie in mures mi au zis ca oficiu hotareste uat  unde se poate si unde nu se poate intabula cu caracter nedefinit.


               

John Doe


                  Da, fiindca acuma s-au trezit ca nedefinitivele sunt de fapt aiurea, fiecare isi pune parcela cam unde se gandeste el si degeaba n-ai voie sa te suprapui cu cele avizate anterior, daca sunt avizate aiurea tot varza e tarlaua. Asa ca acum posibil sa se ceara in unele locuri obligatoriu tot planul parcelar ca sa poti intabula. Adica ori il faci tu daca nu este, ori daca este si ai noroc sa existe si parcela ta cumperi DXF-ul de la ei si gata.