Autocad

Creat de Petrovici, Oct 04, 2011, 11:26 PM

« precedentul - următorul »

Petrovici

Buna ziua.

Sunt si eu student si profesorul ne-a zis sa facem rost de un "autocad cu rastel" daca ma poate ajuta cinev cu un link as fi foarte multumit. Si caut si un calculator cu dublu afisaj care sa aibe sinus,cosinus si alea pe el. Unul bun daca stiti vreun site deoarece la mine in oras nu am gasit >.<

John Doe

Tare.
Nu e RASTEL, e vorba de RASTER. Daca imi poti demonstra ca stii macar ce e aia, iti trimit eu.
Calculatoare cu dublu afisaj poti sa tot cauti, normal ca n-ai gasit daca asa ai intrebat. Incearca sa cauti unul pe care scrie SCIENTIFIC, ar trebui sa aiba functiile trigonometrice si alea.

Mit

Am si eu calculator dar n-are de-"alea" pe el.   :rotfl:

bad wolf

De ce va suparati ? Asta e nivelul de predare invatare , la acest moment , in universitatile noastre .
Sper sa gasesc cararea corecta !

adrianc

Dar, din ce oras esti?
Poti sa-i spui profesorului sa va dea facultatea comturi de email pe domeniul universitatii, ca sa va puteti downloada autocadul cu licenta educationala.
La muncă! nu la întins mâna.

Petrovici

John Doe- Nu stiu ce e aia abia am inceput scoala, insa profesorul ne-a zis sa facem rost dac putem, deoarece o sa il folosim mai tarziu. Si daca am retinut bine autocad e programul cu care rulam hartile.

Mit- Pana la urma am gasit calculator si are de "alea" pe el :P

bad wolf- E o postliceala insa e mai bun decat o universitate sau facultate pentru ca iesim cu autorizatie D daca am inteles bine.

adrianc- Cluj-Napoca si nu cred ca "facultatea aka postliceala" noastra are asa ceva daca ne-au intrebat daca putem face rost o.o

bad wolf

Sper sa gasesc cararea corecta !

adrianc

Cu "rastelu" te pot ajuta oarecum: http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/download/item?siteID=123112&id=8449305" target="_blank">http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/do ... id=8449305. De aici iti poti lua o versiune trial (demo) de AutoCAD Raster Design. Daca vrei programe crack-uite nu ti-ai gasit locul potrivit sa ceri.
Si, apropo, de la nicio institutie de invatamant din lume nu iesi cu autorizatie.
La muncă! nu la întins mâna.

John Doe

Deh... omul stie ce a inteles el dar parca a vrut sa intre cu capul inainte pe o usa de sticla... care era inchisa...

Acuma, serios vorbind: esti binevenit pe forum, putem discuta probleme ale domeniului ca sa ne completam reciproc cunostintele. Dar daca dai cu bâta in balta, te stropesti indiferent ce intentii ai avut.

Petrovici

Ei nu caut cearta sunt si eu incepator intelegeti-ma. :P Am scris eu gresit. Profesorul ne explica cu categoriile si le-am incurcat. Dl. profesor are categoria D, nu eu o sa il am.
adrianc - Multumesc.  :hi:

MirceaBogdan

asa eram si eu in anul I. imi aduc aminte intr-unul din seminarii un coleg a intrebat profesorul cum sa traga nu stiu ce linie( desenam 1 releveu imaginar la vremea aceea, erau primele ore de autocad, deci invatam chestiile de baza). profesorul s-a uitat putin la ecran, s-a mangaiat pe barba si a zis" nu imi aduc aminte exact, adumi aminte data viitoare si iti voi spune". 
si uite din cauza asta am preferat sa invat autocadul privind filmulete pe youtube. la fel si excel ,arcGIS si rezolvarea problemelor cu integrale.

Modificat de MirceaBogdan (06-10-2011 22:04:09)