Generare CP - serverul de actualizare

Creat de djxhouse, Noi 28, 2012, 01:16 AM

« precedentul - următorul »

djxhouse

S-a schimbat adresa de IP pentru serverul de actualizare

mai exact noua adresa este
ftp://195.138.192.11/eterra/generare_cp/productie/versions.xml" target="_blank">ftp://195.138.192.11/eterra/generare_cp ... rsions.xml

pana acuma a fost adresa
ftp://195.138.192.9/eterra/generare_cp/productie/versions.xml" target="_blank">ftp://195.138.192.9/eterra/generare_cp/ ... rsions.xml

singura diferenta este ca ultima pozitie din 9 se schimba in 11.

bafta

adrianc

Merci!
Ca fapt divers: Lucrezi cu juma' de norma la relatii cu publicul la ANCPI? Ca bine ar fi sa iei niste bani pe anunturile pe care nu le fac ei. :nod:
La muncă! nu la întins mâna.

Mit

La noi a facut anunt OCPI-ul numai ca nenea de la IT l-a gresit. A urmat apoi inca unul al directorului... Ce sa mai vorbim, ... Romania... :rusine:

adrianc

La muncă! nu la întins mâna.

John Doe

Si la Sibiu s-a gresit ceva... la Hunedoara nu.

djxhouse

adrianc  nu lucrez, dar am zis ca este o informatie destul de importanta

si l-am postat

si imi place anuntul pe site-ul ancpi..
Incepand de astazi (macar putea pune o data)



PS  cat despre  http://gnss.rompos.ro" target="_blank">http://gnss.rompos.ro 
sa vad starea statiilor de referinta, inca este nefunctional (de sambata 24.11.2012)  :hi:

Mit

Nu ti-i de-ajuns ca nu functioneaza, mai vrei sa si vezi. :uimit:

djxhouse

ce sa mai.. eu sunt pretentios de felul meu :D

bradu13

stiu ca la rompos au mai ramas 2 oameni de fapt 1 (1 concediu maternal) asa ca ce sa mai ceri? probabil asta era modernizarea din 2010

adrianc

De cand au plecat Rus si Dumitru s-a dus Romposu.
A ramas Vlad Sorta, care inainte datea RINEX-uri, sa faca experimente pe Spider Web.
Si se mai trezeste cate unu prin ANCPI sa comenteze ca Rus lua salariu mare pentru puntine ore, cand omu se oprea in mijlocul cursului de la facultate ca primea cate un mesaj de la ei pentru nu stiu ce eroare. Incompatibilitate de functii: profesor-administrator.
La muncă! nu la întins mâna.

bad wolf

Problema este foarte importanta daca vrem sa putem folosi Rompos in conditii de maxima eficacitate si cu orice tip de GPS (bineinteles RTK), dar asta iplica o foarte buna organizare si oameni care sa se ocupe doar de asta.

Va dau un exemplu hazliu (poate): intr-o anumita perioada n-a functionat Rompos   3 zile , la sfarsitul saptamanii.
Stiti de ce ?
Pentru ca , femeia de seviciu, cand spala podeaua a scos servarul din priza !
Sper sa gasesc cararea corecta !

Mit

Da' des mai spala femeia asta podeaua...

John Doe

Pai a spalat podeaua sau peretii? sau priza era pe podea?

bad wolf

Sper sa gasesc cararea corecta !