Autorizare categoria C

Creat de claupopa, Iul 25, 2011, 12:29 AM

« precedentul - următorul »

claupopa

Buna seara...imi cer scuze pentru deranjul produs dar as avea nevoie de o mica informatie..in perioada 03.2008 - 09.2008 am participat la programul de calificare " Tehnician Cadastru Funciar Topograf" cu durata de 1080 de ore, de unde am obtinut si o diploma pe aceasta specializare...intrebarea mea este " Ma pot autoriza cu aceste cursuri in categoria "C" avand in vedere ca in septembrie se fac 3 ani de la absolvire"?
Va multumesc si sper sa imi puteti oferi infomatii utile.
O seara placuta.

John Doe

Cred ca cel mai bine e sa citesti Ordinul nr. 107/2010 al Directorului general al ANCPI referitor la conditiile de autorizare - tu poti aprecia cel mai bine in care dintre situatiile de acolo te afli si ce poti face in continuare. Daca nu intelegi ceva, intreaba dar prima data citeste ordinul asta.
Ordinul il gasesti pe site-ul ANCPI, sau daca nu e pe-acolo spune si ti-l trimite cineva pe mail.

claupopa

Draga John tocmai am citit Ordinul 107/2010 si iti multumesc foarte mult pentru informatie..Intrebarea mea catre tine este."La ce nivel de studii ma incadrez eu cu respectivul certificat?(studii minime pentru categoria "C";)..daca ai avea bunavointa sa imi lasi un pe mail un nr. de telefon poate ti-as explica mai detaliat..o zii buna

bad wolf

Te poti nscrie la autorizare daca poti dovedi, cu acte, ca in perioada aceasta ai lucrat in domeniu.

Modificat de bad wolf (26-07-2011 00:48:01)
Sper sa gasesc cararea corecta !

John Doe

Cred ca te incadrezi la studii de reconversie profesionala.
Daca nu-ti scrie explicit pe diploma sau prin alte acte ce fel de studii sunt, cel mai bine ar fi sa intrebi organizatorul cursului ce fel de curs este si daca sunt recunoscute de Ministerul Educatiei Nationale. Sau intreaba direct la OCPI, ei stiu cel mai exact daca te primesc sau nu la autorizare cu cursul asta. Sau intreaba alti cursanti ce-au facut, poate s-a autorizat vreunul.
Si nu uita de vechimea in domeniu, cum a spus si bad wolf.

claupopa

....iti multumesc mult pentru sfaturi....o sa merg la OCPi sa intreb si apoi vad eu ce fac in continuare...inca o data iti multumesc mult si multa bafta in continuare