Detrminari pct GPS

Creat de edy_45, Feb 20, 2010, 04:55 PM

« precedentul - următorul »

edy_45

Determin puncte in toata tara cu GPS de ultima generatie.
Pret 70 ron/pct+ transport.
Preturile se pot negocia in functie de numarul de pct.

dtoni

da-mi un numar de telefon urgent

John Doe

Nu ai scris de unde esti, sau pe ce zone/judete determini. Static, kinematic? Daca static, ai tu parametri sau îi folosesti pe cei de la ANCPI ?

Modificat de John Doe (21-02-2010 10:45:46)

topograful linistit

Sigur lucreaza cu ai ANCPI-ului, altfel la pretul asta nu i-ar conveni :nod:  :hi:

edy_45

Te asigur ca nu folosesc parametrii ANCPI-ului.

danutza

Pai edy_45, nici eu nu te cred. Si iti spun de ce: in primul rand, ca sa determini parametrii, trebuie sa stationezi patru puncte cunoscute. In cazul cel mai facil, ar trebui sa ai 4 receptoare, patru operatori si ai rezolva treaba. Daca ai doua receptoare, atunci creste timpul pt. operatiunea asta. Si totul pt. 70 RON, hai sa zic 2 pct. = 140 Ron  :uimit:

Deci ai face munca in zadar, de aia si eu sunt sigura ca folosesti parametri necalculati de tine si in cazul asta nu poti garanta pt.ei, sau folosesti parametri calculati de ANCPI (implementati in TransDat) si tare ti-as arata pe o multitudine de borne cum nu sunt f. precisi.

Si mai cred ca determini in RTK pt. ca iar ai face munca patriotica cu PP in static.

Spor la determinari  :hi:

edy_45

Pntr. danutza
Daca nu sthi la toate oficiile de cadastru teritoriale pentru fiecare judet au fost determinate in jur de 5  pct. GPS de clasa B (coordonate elipsoidale ETRS89) si iti garantez ca sunt determinate corect.
Ps
Nu trebui sa iti faci probleme de precizia cu care le detrmin.
Ca sa sati linisti facem si un contrac si raspund pentru serviciile oferite.
Te salut!

edy_45

Tot ptr. danutza
Masuratorile le fac in Real Time Kinematic(RTK)

Ionica34

Pentru edy_45

Ce zici, vii la Baia mare ptr doua puncte? Asta daca nu esti de prin zona Maramuresului.

Hai sa fim seriosi, ptr Dumnezeu, la 70 ron/punct nici nu merita drumul, chiar daca iti platesc biletul de tren.

O fi criza, nu zic nu, dar chiar sa ne aruncam sa muncim degeaba? Mai stiu pe unii prin zona Bucuresti, care promiteau ca cu 50/ron pe punct dau puncte in Calarasi, Ialomita etc.

Iti doresc succes.

edy_45

Ptr. Ionica34
Sincer imi pare rau ca nu ai de lucru.
Daca ai doar doua pct. te pot ajuta sa le determini dupa orto.
Te salut!

Ionica34

Stai linisti edy, am de lucru.
Avand in vedere ca doresti sa ma ajuti sa determin 2 puncte dupa orto, sa inteleg ca la fel faci si cu punctele alea gps?

Eu inteleg ca este criza, inteleg iarasi ca multi dintre noi nu au de lucru si coboara preturile foarte foarte jos, dar in nici un caz nu inteleg prostitutia in meserie.

Nu poti, sincer, economic vorbind, sa dai puncte gps la pretul indicat de tine.

Dar asta e, multi vad, putini cunoaste.

Succes si spor la lucru edy.

Si tuturor de altfel.