Autorizatie constructie comuna pe teren dezmembrat

Creat de vali_costea, Apr 19, 2010, 02:28 PM

« precedentul - următorul »

vali_costea

Buna ziua.Am o situatie putin complicata.Am doua terenuri intabulate separat,au fost un intreg care sau dezmembrat,iar proprietarii si au ridicat dupa aceea o constructie unde au o singura autorizatie si o declaratie la notariat ceva de genul ca sunt de acord sa-si ridice constructia in indiviziune.Numai cu aceasta declaratie li sa eliberat autorizatia.Problema mea este ca unul dintre proprietari vrea sa-si inscrie partea lui de constructie si nu prea stiu caum sa fac.Va multumesc anticipat.

bad wolf

Sper sa gasesc cararea corecta !

vali_costea

Sunt lipite,2 duplex-uri,dar  au o singura aut. de construire,unde sunt trecuti amandoi proprietarii(au terenuri diferite).

Mit

Pai se pare ca sunt cam... "siamezi" in situatia lor. :nod:

bad wolf

Sper sa gasesc cararea corecta !

vali_costea

Un sfat pe care l-am primit:fac dezmembrare la terenul de sub constructie, alipesc cele doua loturi pt a forma un lot ,inscriu constructia toata,apoi dezmembrez terenul cu constructie si loturile rezultate le alipesc la cele initiale,
Ar mai putea exista o alta cale?

Mit

Iti va trebui CU pt. dezlipire; iti va da CU Primaria sau Consiliul Judetean, in situatia in care pe parcela cu constructia vei avea POT=100% ? :nebun: