AutoCad ajutor Click dreapta

Creat de ovimatrix, Iun 06, 2014, 07:42 PM

« precedentul - următorul »

ovimatrix

Salutare tuturor, as avea si eu nevoie de un amic ajutor in AutoCad pentru cine cunoaste setarea respectiva.
Dupa cum bine stim cu totii in autocad daca dai click dreapta iti apare "meniu" (sub forma de lista) pentru copy, paste, etc. Ei bine eu cand am fost la cineva si am deschis autocad-ul atunci cand dadeam click dreapta in loc sa apara acest "meniu" imi dadea ultima comanda de la click stanga. Adica daca cu click stanga selectam "linie" cand dadeam click dreapta imi lua comanda de linie. Daca selectam orice altceva cu click stanga in autocad cand dadeam click dreapta iarasi imi dadea comanda ultima folosita cu click stanga.
Are cineva idee ce anume s-a deselectat sau selectat in AutoCad pentru a face asa ceva ? As dori sa il fac sa revina la forma initiala. Cand dau click dreapta sa apara "meniu" cu copy, paste, etc.

Modificat de ovimatrix (06-06-2014 16:47:08)

old man

Nu stiu daca e valabila secventa asta pt. orice AutoCad:

Tools > Options > User preferences > Shortcut menus in drawing area > Right click Customization > Shortcut menu

ovimatrix


cadian

Daca totusi doriti sa folositi comanda "repeta ultima comanda" se apasa tasta SPACE. Cel putin in civil 2012 si autocad 2007 merge.