registrul de evidenta a lucrarilor

Creat de Hakan, Ian 22, 2011, 02:49 AM

« precedentul - următorul »

adrianmonea


                  eu am auzit ca la 5 respingeri int-un an iti suspenda autorizatia, e adevarat?


               

kod


                  
adrianmonea a scris:

eu am auzit ca la 5 respingeri int-un an iti suspenda autorizatia, e adevarat?

da, da mie mi-a respins o lucrare de vreo 6 ori anul trecut, cu toate ca nu eu eram de vine, deci nu crede tot ce auzi !



               

Trinity


                  in registrul de lucrari se inscriu numai lucrarile care au facut obiectul vreunei cereri de avizare la OCPI si cele refuzate sau si lucrari care nu necesita avizul OCPI ??


               

John Doe


                  Lucrarile la care nu ai nevoie de aviz OCPI n-au nici o treaba cu registrul asta.


               

cristea


                  
adrianmonea a scris:

eu am auzit ca la 5 respingeri int-un an iti suspenda autorizatia, e adevarat?

Nu ca ai auzit
Zi din lege



               

adrianmonea


                  am cautat legea si intradevar nu am gasit nimic despre asa ceva, eu am zis "am auzit", poate stiti voi vreo lege in care sa zica asa ceva, de asta am intrebat


               

John Doe


                  Nu este o contraventie explicita, dar te miri ce denumire cu iz de abatere disciplinara i se poate gasi daca chiar vor sa te potcoveasca... pana acuma s-au cam ferit si bine au facut as zice eu.


               

Marian


                  Nu exista asa ceva! Sint vorbe aruncate de cine stie cine ca sa sperie vreun autorizat.


               

theocad


                  Buna ziua.
Referitor la registrul de lucrari....am o nelamurire....se tot vorbeste ca trebuie prezentat in format scris (de mana) si digital (in regula).
Nedumerirea mea este urmatoarea......in anul 2012, in era tehnologiei, trebuie sa facem treaba asta in scris, DE MANA???????
Stie cineva ceva? se procedeaza asa la mai toate OCPI-urile?



               

Mit


                  La Timis, numai pe hartie.


               

theocad


                  Scris de mana??????


               

Mit


                  Hai sa fim seriosi; s-a inventat MS Office http://www.3xforum.ro/img/smilies/hi.png">


               

John Doe


                  In regulament scrie ca se face un tabel, se da si capul de tabel, semneaza si stampileaza autorizatul. Deci pe hartie, sau suport analog inteleg eu. Digital nu stiu la ce le-ar folosi.
Am intrebat la OCPI Hunedoara despre ce e vorba si mi s-a apus asa: in fiecare judet unde ai lucrari duci registrul pentru perioada respectiva, atunci cand ti se solicita. Daca nu ai lucrari in judetul unde ai fost autorizat, duci o declaratie cum ca nu ai lucrari pe judetul respectiv.



               

vali_costea


                  Scoti tabelul la imprimanta conform reg. si il poti scrie de mana http://www.3xforum.ro/img/smilies/rotfl.png">


               

sequoia


                  Si la Neamt anul acesta se cere scris de mana !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  In doua exemplare!