diferente in cerintele avizatorilor in judete vecine

Creat de John Doe, Ian 20, 2011, 12:21 PM

« precedentul - următorul »

John Doe

Mai tine minte cineva in ce act e modelul oficial pentru planul de incadrare in tarla ? Nu vorbesc de Ordinul 415/2009, unde scrie teoretic ce trebuie sa contina; ma refer la un model-tip, desenat.

Modificat de John Doe (20-01-2011 11:03:22)

nortek_b

ce am patit eu in mures. in incercarea sa intabulez pe extravilan cu titlu fara localizare certa, intrucat in tarlaua respectiva am constat o dif de 2 ha in acte si teren iar primaria a tergivesat rezolvarea prob am ales solutia cu planu de incadrare in tarla cum scrie in ord 415/2009 art. 26: "prin exceptie de la prevederile art.26, la receptia doc cadastrale pentru imobilele situate in extravilan unde nu exista plan parcelar in arhiva ocpi sau a primariei, acesta va fi inlocuit cu PIT...."  . in urma discutiilor cu ing sef de la mures mi s-a trasmis ca exceptiile si le stabilesc la nivel de judet si ca nu accepta astfel de doc.
     cn ma poate lamuri cum mai e in mures  cu PIT???

adrianmonea

zi-mi si mie te rog cum ai reusit sa finalizezi pt ca si eu am acolo cateva parcele in extravilan ale socrilor mei.In ce zona ai poate suntem pe aproape?

Modificat de adrianmonea (20-01-2011 19:03:18)

John Doe

Exceptiile sunt deja stabilite: daca NU exista plan parcelar nici la Primarie nici la OCPI. Nu le stabileste nimeni la nivel judetean daca in regulament scrie altceva. Asta teoretic, fiindca pâna la Dumnezeu îti rup sfintii picioarele. Poate ca raportasera finalizarea lucrarilor de punere in posesie pe judet, si acum sa zica ca de fapt nu au nici macar planurile parcelare, nu da bine.