viitorul in cadastru

Creat de justinmeal, Mai 28, 2010, 11:47 PM

« precedentul - următorul »

justinmeal

#15
Citat din: John Doejustinmeal, prea multe declaratii belicoase si fara continut, zic eu... nu te supara. Vino si tu cu chestiuni mai palpabile.




Stiu ca asa pare... dar la baza e un lucru foarte serios...

firmele foarte mari din domeniul asta iau tot ce prind...

daca maine-poimaine isi iau fiecare cateva judete pentru masuratori (au si relatiile si banii ca sa poata sa faca asta...!) nu va mai ramane nimic si pentru ceilalti...

o sa fie ca "monopolul" din retelele de telefonie...

si noi o sa ajungem ca cizmarii probabil... sa nu ne mai caute nimeni...

:) sper ca nu am mai fost atat de "belicos", asa cum ai spus... :)

doar vroiam si eu sa atrag mai multe opinii si poate chiar... solutii... ??

bad wolf

#16
Citat din: justinmeal
Citat din: John Doejustinmeal, prea multe declaratii belicoase si fara continut, zic eu... nu te supara. Vino si tu cu chestiuni mai palpabile.




Stiu ca asa pare... dar la baza e un lucru foarte serios...

firmele foarte mari din domeniul asta iau tot ce prind...

daca maine-poimaine isi iau fiecare cateva judete pentru masuratori (au si relatiile si banii ca sa poata sa faca asta...!) nu va mai ramane nimic si pentru ceilalti...

o sa fie ca "monopolul" din retelele de telefonie...

si noi o sa ajungem ca cizmarii probabil... sa nu ne mai caute nimeni...

:) sper ca nu am mai fost atat de "belicos", asa cum ai spus... :)

doar vroiam si eu sa atrag mai multe opinii si poate chiar... solutii... ??


Cadastru e o mica parte din ce putem lucra.
Nu cadastrul este baza meseriei noastre.
Sper sa gasesc cararea corecta !

John Doe

Am observat ca tii cu tot dinadinsul sa demarezi o asemenea discutie, dar asta s-ar potrivi mai mult la o carciuma, dupa cateva lazi de bere, cand toata lumea e cel mai tare si stie toate si vorbeste discutii.
E, aici nu prea merge. Lumea e mai calma, lucrurile s-au reglat cumva de la sine, nu urlam aiurea ca cainii la luna; facem doar schimburi de opinii, idei, ne ajutam unii pe altii - cam asta e. Nu vreau sa-ti explic teorii, tu posteaza ce vrei si daca nu sari gardul prea mult nici n-ai sa fii banat. Dar nici bagat in seama...
Zici ca daca cateva firme mari au sa acapareze toate lucrarile de cadastru o sa murim de foame. Bun. Pilda aia cu pisica si drobul de sare o stii? In loc sa ne speriem aiurea ca se va urca mata pe soba si o sa cada drobul de sare in capul copilului, mai bine hai sa facem de pe acum in asa fel incat sa nu se ajunga acolo.

Modificat de John Doe (16-10-2010 20:25:21)