notea de comletare

Creat de tophod, Feb 18, 2010, 09:07 PM

« precedentul - următorul »

tophod

stie cineva ca inspectori sau registratoriin cat timp trebuie sa ne dea notele de completare daca este cazul dupa inregistrarea documentatiei cadastrale,

 pentru ca dupa mine nu este normal ca in data cand o documentatie are termenul de solutionare la ora 15:30  si ma prezint la bcpi pt ridicarea actelor sa mi spuna ca am nota de completare

Mit

Parerea mea este ca trebuie sa-ti cumperi pistol  ;)

malakai

prin solutionare documentatie se intelege si referatul de completare ... legal se vorbeste despre "termenul de solutionare" ... deci ..e legal ...ca nu e frumos? ...ai dreptate ...

dar un inspector cand ii intra 30 de lucrari pe zi si poate (in termenul normal de 8 ore) sa se uite peste 20-25 de lucrari ...la un anumit moment dat o sa fie decalat oricum ...

plus ... eu unul nu vad rostul unei documentatii daca primeste referat de completare ... ai respectat legea si ti-ai facut treaba exact si asa cum ar trebuii ... inseamna ca nu o sa ai referate de completare ... daca ai referat de completare ... inseamna ca nu ai facut ceva bine si atunci bucura-te ca nu ai primit respingere :)) si sa mai astepti inca o data tot termenul...

John Doe

Cine a citit regulamentele in vigoare, stie care sunt termenele. Cine nu, nu. Despre ce inseamna "notea de comletare" nu stiu nimic, dar exista butonul "Modificati".

cristea

ce sa mai zic eu care am avut trei parcele una langa alta si cand sa le ridic doua erau intabulate si una direct respingere.
pe motiv ca nu am identificat bine parcela. :)

kod

la ospiciu merge pe principiul bunei dispozitiei, sau al cafelei, in momentul vereficarii lucrarii de catre inspector, stai calm :D

malakai

ai 15 zile sa faci plangere impotriva incheierii de respingere .... GO GO GO!!!