Va rog ajutati-ma

Creat de rupebuci11, Oct 18, 2012, 11:51 PM

« precedentul - următorul »

moholea

Corect, dar eu ma uitam pe telefon si zicea ca e connected si receiving corrections. Se poate totusi sa nu vina ce trebuie sau cat trebuie pe teava astfel incat chiar daca toate par in regula sa nu se conecteze?

crs

in principiu nu iti trebuie viteza mare, nu e volum mare de date dar trebuie sa fie de calitate. Eu cred ca poti sa iti setezi telefonul sa mearga doar pe gprs (de obicei cind e pe 3g mai pierde reteaua 3g si trece cind pe gprs sau edge cind inapoi - cind e la limita de acoperire 3g de ex.). La fel de mai intimpla cind esti "intre" 2 relee si se conecteaza cind la unul cind la altul... e drept ca se face f. rapid conexiunea dar pt. gps conteaza...

raulsima

mi-am creat un user acu 3 zile si incerc sa ma conectez cu el insa nu reusesc nici cum.incercand cu un alt user am reusit sa ma conectez la rompos...stiti cumva care ar fi cauzele problemelor legate de user-ul cu care nu se conecteaza?

diagodose2009

Telefoanele  mobile au viteze mici de descarcare..
Eu iti recomand un SmartPhone mai bun, genul (HDefinition)
sau tu iti cumperi  o tableta (laptop)
 :)

Modificat de diagodose2009 (24-10-2012 08:04:21)

Mit

Orice telefon descarca f.f. bine corectiile; eu folosesc un Nokia antic si e OK.
Trebuie sa verifici daca ai setat corect telefonul pt. conectarea la internet si-n al doilea rand sa-ti fie activat contul rompos. Apoi atentie la introdus userul si parola.
Din ce spui tu, cred ca nu ai contul activat inca. :hi:

raulsima

pot sa ma loghez cu acel user pe site la rompos deci cred ca e ok userul si parola.