Autorizati excusi de pe listele de autorizare

Creat de looser, Mar 29, 2008, 12:08 AM

« precedentul - următorul »

toderascu

xsa

Modificat de toderascu (06-04-2008 01:15:35)

chitaila

#16
Citat din: toderascu
Citat din: johnson40Dl avram si bstcad sa stiti ca acesta nu este  un razboi al acelora pe care i-ati enumerat , eu spre ex. am terminat fac. de IF si cursurile de specializare in cad. topo si geodezie in cadrul fac. de geodezie din buc. sunt autorizat din 2005
iar acum dupa legea 16 trebuie sa mai stau inca 2 ani ptr. a-mi recapata acelasi drept .
Va intreb este corect ? (adica peste 2 ani voi fi mai bun decat acum dupa ce am executat sute de lucrari)
Vede-ti pune-ti problema exact cum vor cei care au elaborat legea.
OGR afirma ca nu ei au facut legea (si mai vorbim de responsabilitati)


Daca ai fi citit regulamentul de autorizare ai vedea ca ia dreptul sa te reautorizezi. Asta daca esti deja autorizat pe vechea formula. Ganditi ma inainte sa aberati pe aici cu parerile voastre. Ai studii superioare de scurta sau lunga durata in domeniile geodeziei, topografiei, cadastrului, cartografiei, ai fost autorizat de oncgc, acum doar depui dosarul si e reautorizezi. Treaba cu 2 ani  este valabila pt cai care nu au fost autorizati pe vechiul regulament.

chitaila

#17
Si degeaba ai facut studiile enumerate, si ca ai fost autorizat oncgc pana acum, daca ai facut cartografia, te resping din start, ca nu o agreeaza. Asa ca...

Citat din: chitaila
Citat din: toderascuGanditi ma inainte sa aberati pe aici cu parerile voastre. Ai studii superioare de scurta sau lunga durata in domeniile geodeziei, topografiei, cadastrului, cartografiei, ai fost autorizat de oncgc, acum doar depui dosarul si e reautorizezi. Treaba cu 2 ani  este valabila pt cai care nu au fost autorizati pe vechiul regulament.

trepied

la sibiu s-a repus lista veche cu toti autoriz si in plus e afisata si lista ogr.

johnson40

Dl Toderascu aveti cumva impresia ca nu am incercat sa ma reautorizez , gresit
am fost respins pe motivul ca nu am vechime (stau si ma intreb ci abereaza ?,noi sau ei
si probabil ca mine mai sunt si altii (in afara de colegii mei de cursuri)

vespasy

bravo OGR !!!!! a reusit sa ne incaiere!!!
ce bine era atunci cind toata lumea lucra si invatam unii de altii tot felul de lucruri!
acum......"şo pe ei!!!" nu va lasati fratilor haisa vedem care e mai destept!
oricum OGR-ul şi-a atins scopul!!!
BAFTA FRATILOR !!!

hanszi

Ordonanta de urgenta a guvernului 40 de modificare a legii 16/2007 a aparut azi in MO 277 /09.04.2008
 http://www.monitoruloficial.ro/2008/sumar_2008.htm" target="_blank">http://www.monitoruloficial.ro/2008/sumar_2008.htm

bogdyman79

M. Of. nr. 275 / 8 apr. 2008
ACTE ALE ORDINULUI GEODEZILOR DIN ROMÂNIA
       14. — Ordin pentru aprobarea Listei geodezilor cu drept de semnătură, autorizati de Ordinul Geodezilor din România în baza Legii nr. 16/2007 privind organizarea si exercitarea profesiei de geodez
 
e de naspa...

mihaic99

am inteles ca avem voie sa ne punem semnaturile si stampilele pana prin martie 2009. dupa, ne putem autoriza, cei cu scurta durata, prin intermediul unui examen. care examen am inteles ca e deosebit de nasol. oricum, sunt facute foarte multe porcarii de tot felul de habarnamisti care au avut autorizatie si si-au batut joc de tot ce inseamna lucru corect, doar pentru a isi lua niste bani. probabil a functionat si ceva mita pe la oficiile de cadastru sa treaca lucrarile asa gresite, si asa mai departe.