Anexa 5

Creat de John Doe, Ian 19, 2010, 10:23 AM

« precedentul - următorul »

John Doe

Am auzit ca Anexa nr. 5 s-a modificat, si in cazul suprafetelor care sunt mai mici din masuratori decat in acte nu mai trebuie declaratie notariala de la beneficiar ca e de acord, se pune doar Anexa 5 asta noua. Nu cunosc insa baza legala. Stie cineva ceva ?

Anexa nr. 5 noua e cam asa:


ANEXA Nr. 5

CATRE
   OFICIUL DE CADASTRU SI PUBLICITATE IMOBILIARA SIBIU

BIROUL DE CADASTRU SI PUBLICITATE IMOBILIARA



DECLARATIE


   Subsemnatul(a) ........................................................................................ domiciliat in localitatea ........................,  legitimat(a) cu CI/BI seria .......... nr. ............................, CNP........................................, prin prezenta declar pe propria raspundere, in calitate de proprietar al imobilului situat in........................................................................................ sub sanctiunile prevazute de art. 292 din Codul Penal, ca:
-    nu am instrainat bunul imobil (sau o parte a acestuia) ;
-    nu am solicitat receptia si inscrierea in cartea funciara/am solicitat anterior receptia si/sau inscrierea in cartea funciara, dar solicitarea a fost respinsa prin   .................................(anexata in copie);
-    am indicat persoanei autorizate limitele imobilului, in vederea intocmirii documentatiei cadastrale;
-    am fost informat(a) si sunt de acord cu suprafata rezultata din masuratori de ..................mp, comunicata de persoana autorizata;
-    suprafata initiala a imobilului este de................. mp;
-    imi asum intreaga raspundere pentru punerea la dispozitia persoanei autorizate                   ....................a urmatoarelor acte doveditoare a dreptului de proprietate: ...............................................................................................................................................................................................................................................................................................
în vederea identificarii limitelor bunului imobil masurat, pentru executarea documentatiei cadastrale, participand la masuratoare.





    DATA   ........................                                              Semnatura proprietar

Numele si prenumele persoanei autorizate


Semnatura si stampila
....................................

Modificat de John Doe (19-01-2010 08:24:04)

hanszi

Ordinul 134/23.03.2009 aparut in Monitorul Oficial 245/13.04.2009 contine anexa respectiva

http://www.ocpibh.ro/pdf/Ordin_134_Modificare_Ordin_634_din_2006.pdf" target="_blank">http://www.ocpibh.ro/pdf/Ordin_134_Modi ... n_2006.pdf

John Doe

Ai dreptate. Nu facusem legatura. Mersi !