certificat de urbanism pentru alipire

Creat de dj_calinutz, Iun 09, 2010, 10:17 PM

« precedentul - următorul »

dj_calinutz

Buna ziua... imi poate spune cineva care este legea in care se vorbeste despre certificatul de urbanism pentru alipire si dezlipire... imi trebuie la licenta si nu gasesc legea... multumesc

bad wolf

#1
Citat din: dj_calinutzBuna ziua... imi poate spune cineva care este legea in care se vorbeste despre certificatul de urbanism pentru alipire si dezlipire... imi trebuie la licenta si nu gasesc legea... multumesc


Este vorba de Ord.27/2008 ,art 29, alineat 2.
Aceasta Ord. modifica  L 350/2001.

Acesta este raspunsul pe care l-am primit sub nr.360865/24.09.2008 de la ANCPI , sub semnatura lui Mihai Busuioc(Director General).
Detin acest raspuns in format PDF, dar nu ti-l pot timite pentru ca contine numele meu real.
Succes.
Sper sa gasesc cararea corecta !

Mit

Bad Wolf, ai ceva de ascuns, esti mason sau lucri in MI5?  :rotfl:

advex

#3
Citat din: MitBad Wolf, ai ceva de ascuns, esti mason sau lucri in MI5?  :rotfl:

Este dreptul lui sa se apere de curiosi!
Faptul ca nu trebuie sa o si declari, este alta poveste...


Trinity

adresa OCPI 13057/19.09.2008. Avand in vedere art 1 pct 6 din Ordonanta Guvernului nr. 27 pt modsi ....L350/2001 si ordinul 628/29.08.2009 doc cad de comasare, respectiv de dezmembrare a imobilelor in cel putin 3 parcele vor contine ca piesa obligatorie CU in original sau copie legalizata , cu exceptia doc. cad. intocmite pentru exproprieri, in cond. L198 .......

advex


cuciuc

#6

dj_calinutz

multumesc mult de ajutor... o zi placuta domnilor....

cuciuc

nu stiu la voi,d ar la noi la sighet daca acu o luna iti trebuia plan de situatie pentru obtinerea certf de urbanism...acu ii fix invers. iti da certificatul pe baza un plan de situatie neavizat:)). tu ai datoria sa duci dupa aia planul avizat la primarie:))