reclama LIDL

Creat de Alin B., Noi 17, 2011, 12:03 AM

« precedentul - următorul »

Alin B.

Subiectul e total in afara tematici acestui forum, dar trebuia sa impartasesc cu cineva ceea ce am observat intr-o reclama a lantului de magazine LIDL, mult difuzata in aceste zile pe posturile tv romanesti. E vorba de reclama ce are drept motto ceva de genul : "tot ce e mai bun din Europa si Romania" gasesti la LIDL. Sunt prezentate mai multe tari cu imagini specifice : Spania cu livezi de portocali, Franta cu produse de patiserii vandute in apropierea turnului Efel etc. si Romania cu Transfagarasanul. Daca veti urmari cu atentie aceasta reclama, veti vedea ca prezinta Romania intr-un mod nu tocmai magulitor, dar nu vreau sa dau mai multe detalii pentru a nu va influenta. urmariti cu atentie reclama si postati daca v-i se pare ca observati ceva ce poate fi interpretat ca o jignire la adresa Romaniei. Poate m-i se pare mie !  :)

s_mihai0481

ciobanul (omul cu oile) si cizmele lui suflecate ma amuza. nu vad nimic jignitor......... dar o sa ma uit atent data viitoare :hi:

DorinMuresan

Eu cred ca domnul Alin B. se refera la faptul ca pe roman il reprezinta micu ce sfaraie pe gratar in mijlocul naturii. Maneaua mai lipseste si mizeria ce o lasa omul dupa o astfel de iesire in natura:)...adevarul e ca puteau sa aleaga altceva reprezentativ pentru mancarurile traditionale ale romanilor! Cel putin melodia e chiar super,nu are cum sa nu-ti intre in minte.

advex

Poate ar trebui schimbat sloganul: "Cele mai proaste produse din Europa sunt foarte bune in Romania!"
De foarte mult timp nu mai sunt afectat de astfel de reclame, articole, filme documentare. Ne meritam oarecum soarta dupa atatia ani de nepasare, de actiuni negative ale conationalilor, de mancatori de lebede pe tot globul.
Aceasta imagine este si rezultatul furturilor de milioane de euro, cu sau fara frunze, la primarii, ministere sau guvern. Sunt resemnat, mi-e rusine de rusinea lor si sper sa vina vremuri mai bune...
http://www.millan.net/anims/giffar/pianosmiley.gif" alt="" border="0" align="top">


Modificat de advex (17-11-2011 10:12:14)

John Doe

Democratia este sistemul de organizare in care toata lumea capata ceea ce merita majoritatea. Nu e o afirmatie, e un raspuns.