a mai patit cineva asta

Creat de phibrizzo, Oct 15, 2011, 01:47 PM

« precedentul - următorul »

phibrizzo

Pana acum 2 zile totul mergea bine...acum cand incerc sa fac un proiect nou sau sa deschid unul vechi i-mi da aceasta eraore.Versiunea de LGO este 6.0.0.0Stie cineva cum sa o remediez?Multumesc anticipat.
Am observat ca nu se intelege ce scrie:Database exception. System/os error:-940. file in use. C errno=13: Permision denied [-940].
Sistemul de operare este Windows 7 pe 68b;


581/326px 17.7KB

Modificat de phibrizzo (15-10-2011 10:51:00)

kod

nu prea merge cum trebuie LGO 6 pe Win 7, mie de ex. nu-mi merge nici in ruptul capului Coordinate editorul, si eu am Win 7 pe 32 bit.
Iar pe 64 bit e deja aventura curata, mult succes !
Ai incercat sa-l reinstalezi ? cu drivere de serial/usb etc. ?

adrianc

Pune-ti windows xp mode. E gratis de pe microsoft.com si poti rula acolo orice vechitura de program doresti.
La muncă! nu la întins mâna.

kod

Daca ai incercat, sa rulezi aplicatia in "Compatibility mode" ...poate, poate te ajuta !
Dai click dr. pe aplicatie, mergi la "Properties" apoi la "Compatibility mode" ...selectezi "Windows XP Sp3" si dai OK, Apply si incerci asa.
Daca nu merge nici asa ii dai iarasi click dr. si "Run As .... Administrator" daca nu vrea nici asa, atunci iti pui Windows 7 32 bit. sau XP si gata :hi:

zamfy

Asta poate sa fie din 2 motive:
-ori ai instalat un alt Leica Geo Office care foloseste baza de date a astuia
-ori rulezi programul pe un cont de user limitat si nu pe unul de administrator
Incearca sa te duci in Program files (x86) si la folderul  Leica Geosystems debifeaza-i casuta de read-only. Sau te duci pe tabul Security, dai edit  si la Users bifezi allow la Modify. Daca nu merge, baietii de la TopGeoCart ne pun la dispozitie 2 kituri de Leica Geo Office full aici:
ftp://89.136.207.45/TGRef/Diverse/" target="_blank">ftp://89.136.207.45/TGRef/Diverse/