rog ajutati un novice

Creat de dan, Oct 24, 2007, 02:39 AM

« precedentul - următorul »

dan

Domnilor, va rog sa ma ajutati cu transformare din Stereo70 local Brasov in Stereo70. Ma intereseaza factorul de deformare / Km si formula de calcul.
Multumesc anticipat binevoitorului
si urez "TOATE CELE BUNE" celor care ar trebuii sa mai  posteze pe site-urile nationale si ceva informatii utile. In tara se organizeaza tot mai multe cursuri de topo-cadastru, sa stiti ca nu se pomeneste de  asa ceva. O fii bine, o fii rau?

ace

de local bucuresti nu ai auzit doru2?

ace

in bucuresti nu se foloseste sistemul stereo 70,de ce nu stiu.
intre sistemul stereo 70 si local bucuresti (cu toate ca seamana) e o diferenta daca nu ma insel de vreo 30 km.probabil ca sistemul "local" se foloseste in orasele mari.
nu am stat sa imi bat capul de ce se foloseste acest sistem in oras.
si scuze nu am vrut sa fiu rautacios.
si daca aveti intrabari despre gps puneti-le sa discutam.

fagsb

sistemele stereo locale sunt un fel de pseudosisteme stereo care au avantajul de  a fi folosite pentru deformatii cat mai mici pe suprafete mici gen oras Brasov,Bucuresti,Cisnadie,Medias si altele.formulele de transformare se gasesc la fiecare OCPI din zona de actiune a acestor sisteme.

Kaleh


TopRo

E proiectie stereografica pe plan unic secant Brasov 1930 - > Asta se fol in Bucuresti. Iar transformarile se realizeaza cel mai sigur cu softul Transdat de pe situl ANCPI

dan

Multumesc tutror pentru mesaje