ce statie totala sa-mi cumpar

Creat de pescaru32, Ian 24, 2009, 03:22 PM

« precedentul - următorul »

tcu


                  @ali_rosca +1 (dar varianta ieftina ar fi un 5500 cu TCU) ... am lucrat 2 ani pe ea si inca sunt coplesit de raspunsul ei complex la toate cerintele (actualmente detin un Topcon GPT3007n si sunt total dezamagit de aceasta statie).

_______________________________________
Marius Moldovan


               

ali_rosca


                  TCU este extrem de simplu si face foarte multe  daca reusesti sa-i inveti toate smecheriile... eu pe trimble am Survey controller...un progr fff bun

_______________________________________
Sunt un biet licenţiat,
Am şi master, doctorat,
Dar vă-ntreb, ca inginer:
- Îmi ajung... să fiu şomer?


               

remus147


                  Sokkia set 610 , cea mai buna !


               

Anton Pann


                  Am lucrat 8 ani cu Elta 4 si rec 500 (carnet de teren legat cu cablu de statie) . A fost perfect .  Cred ca acum nu ar trece de 1000 de Euro si inca functioneaza .
Am cumparat Trimble M3 cu o gramada de bani . Nu folosesc meniurile de trasare , si cred ca folosesc 20% din programele statiei .  Si ce daca e robotica ? Ai curaj sa o lasi singura pe drum si sa mergi pe tarla? Nu cred. Nu neg avantajele dar ...
Trebuie sa-ti faci singur raportul "pret statie - suma disponibila - ce calitati am nevoie la statia pe care o cumpar ".



               

gude2008


                  M3 e mecanica, poate S3?


               

gude2008


                  
ali_rosca a scris:

TCU este extrem de simplu si face foarte multe  daca reusesti sa-i inveti toate smecheriile... eu pe trimble am Survey controller...un progr fff bun


Trimble TCU e praf. Si cu Survey Controller si cu TRimble Access, merge foarte greu. Eu folosesc TSC2 cu toate ca la unele masuratori mi-ar placea sa am un panel pe statie.