Schita Cablu

Creat de andreicoj, Aug 22, 2011, 02:24 PM

« precedentul - următorul »

andreicoj

Salutare,

Am o statie totala Topcon GTS303 si un poket pc de la Recon.

Din pacate cablu de date dintre cele doua s-a defectat in sensul ca s-au rupt niste fire de la mufa rotunda ce intra in Statie.

Aveti o schita cum trebuie pus firele in acea mufa?

Multumesc

skp

Buna ziua, am nevoie si eu de o schita cablu pt statie Leica 407.Precizez ca vreau cablu Lemo -Bluetooth)

dtoni


John Doe

Nu fii trist, eu n-am reusit sa nimeresc nici firele de la cupla de remorca auto...

dtoni


andreicoj

An comandat un alt cablu 99 Euro Fara TVA.
Cat priveste schimbarea masini ... as vrea si eu dar sefu nu prea... merge greu cu ia dar din timpu si bani lui stau nu din al meu.

OK mersii de sfaturi

ceau

doara.florin

@andreicoj Asa am patit si eu cu un cablu de Pentax 325 , dar l-am dus la un electronist bun si a reusit sa imi lege firele ,tin sa mentionez ca mai aveam un cablu si a masurat semnalele.Fara al doilea cablu si el a zis la fel ca nu poate sa ghiceasca si s-ar putea intampla ceva rau statiei.Oricum cand soseste al doilea cablu poti face acelasi lucru daca te mai intereseaza.

topcns

La fel am patit si eu la un Topcon prin 2004.
Dupa multe ore pierdute pe net am gasit schema de conectare a pinilor si am confectionat un alt cablu de transfer. La momentul acela m-a costat 100000lei vechi (10ron) fata de 150$. Statia totala si carnetul de teren functioneaza si in prezent.