kolida kts-442r

Creat de eurotopografconsulting, Iul 10, 2011, 08:18 PM

« precedentul - următorul »

eurotopografconsulting

detin o statie totala kolida kts-442R sinu reusesc sa import carnetul de teren in toposys sau topolt
pot importa carnetul in pc dar nu este recunoscut de catre toposys si topolt. Ma poate ajuta cineva cu o solutie sau informatie? Va multumesc!
 :(

John Doe

Uploadeaza si tu carnetul din PC undeva pe Net, sa ne putem uita la el si vedem.

eurotopografconsulting

cum imi pot da seama ce tip de carnet este?

statia imi salveaza in alta ordine datele fata de cum le recunoaste toposys
am incercat txt, raw, sdr dar nimic . Am gasit calea sa le descarc cu toposys modificand portul dar cand impot in proiect nu imi reda nimic
imi zice import 0
HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x

eurotopografconsulting

as vrea si eu un update pt carnetul de teren please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11 :(




szeky75

Trimite carnetul de teren la Geotop, ei au facut TopoSys-ul, poate te pot ajuta.
http://www.geotop.ro" target="_blank">www.geotop.ro Gasesti aici adresa de email.

Modificat de szeky75 (11-07-2011 02:48:25)

Alin B.

formatul tau e un format clasic SDR33 !!! tu spui ca ai incercat sdr - ul ? cum ai facut asta ?

Alin B.

Intr-adevar, daca importi direct in Toposys acest fisier ca si un fisier sdr, iti vor da niste aberatii dar foloseste Prolink -ul sa importi fisierul tau dupa care il poti reexporta ca si fisier sdr iar acel fisier sdr il vei putea deschide in toposys .

eurotopografconsulting

de unde as putea face rost de Prolink?

Alin B.

straduieste-te si tu putin. Un simplu search pe google iti da raspunsul.

eurotopografconsulting

pt Alin B.
am reusit si am si rezolvat problema cu carnetul de tren a mers si am rezolvat problema
Iti multumesc pt ajutor si esti bestial!
o zi perfecta
daca pot sa ajut si eu cu ceva, ajut cu cea mai mare placere

DorinMuresan

nu stiu cum ai reusit dar o varianta ca sa-ti vada toposys carnetul tau de teren e sa stergi primu caracter din fisier () astfel incat fisieru sa inceapa cu "00NMSDR33 V010.06.29    2011-07-09 23:55 0100000000"