Problema calare

Creat de Gunnerica, Iun 03, 2011, 03:13 AM

« precedentul - următorul »

Marian


phibrizzo


greuceanu

...in timpul deplasarii tale pas cu pas apar mici socuri sau vibratii sa zicem, care conform principiului picaturii chinezesti in timp vor afecta in special ambaza pe partea de calare (suruburile alea trei mici de le tot invarti :D) si apoi pe partea de prindere de trepied (surubul ala mai mare de-l tot invarti :D ) si ca sa fie totul ceva mai clar...cand cari statia pe umar acesta nu va sta in pozitie perfect verticala( ca sa zici ca at cand o cari de fapt ar suporta acelasi tip de vibratii ca in momentul in care e statia e calata si trece sa zicem un tir pe langa ea) asa ca greutatea statiei se va exercita neuniform asupra sistemului de prindere si de calare cu efecte vizibile in timp;)...apoi partea mai importanta cutiuta de-ti masoara...mai sufera si ea cand o agiti necorespunzator prin depalsare si dupa vezi ca ai erori in masuratori si nu stii de unde:)...(ceva in genul rau de autobuz sau rau de mare:))) ...acum sper sa-mi scuzi caracterul pamfletar al postarii:)

Gunnerica

Nici o problema, nu ma supar asa usor....chiar daca uneori sunt critici (nu ma refer aici la ce au scris colegii pe forumul asta). Daca nu se depaseste o anumita limita eu le iau ca si sfaturi si astea sunt binevenite oricand....Stiu sigur ca de acum incolo niciodata nu voi mai purta statia pe trepied:D

mono70

rusine dascalilor tai ma ginerica :x  :x  :x  :x  :x

kod

lasa ca eu nu cred ca exista vre-un dascal, care ia zis ca statia se muta de la un punct la altul pe umar si nu in cutie, tot asa de fapt divers !

dtoni