Apartament Raul Sadului Sector 4 sau 5

Creat de mateigogu, Iun 13, 2014, 10:38 PM

« precedentul - următorul »

mateigogu

Buna ziua
Am o situatie foarte ciudata:)
Aleea Raul Sadului in 1973 cand s-a construit blocul se afla in sectorul 5 conform legii nr. 2 din 1968 de impartire a Bucurestiului in 8 sectoare.
S-au intocmit toate actele pe sectorul 5 si persoana decedeaza, lasa testament si am CM din 1975 tot cu sectorul 5, iar de atunci si pana astazi nu mai sunt alte acte.
Problema este ca in 1979 prin lege se modifica impartirea Bucurestiului de la 8 la 6 sectoare, iar adresa mea se regaseste in mijlocul Sectorului 4.
Nu mi se pare logic sa rectific actele, avand in vedere ca ele la data emiterii au fost corecte si din acest punct de vedere.

A mai intalnit cineva aceasta situatie?Cum ati rezolvat.
Va multumesc!

george75m

Cu un certificat de nomenclatura stradala de la primarie se intabuleaza in sectorul in care se afla acum.

adrianc

Mergi la Biroul Unic de langa Cismigiu si ceri un Certificat de numar postal sau un istoric de numar postal.
Cererea o gasesti aici http://www.pmb.ro/servicii/alte_informatii/tipizate/tipizate.php" target="_blank">http://www.pmb.ro/servicii/alte_informa ... pizate.php se numeste Cerere către Direcţia Evidenţă Imobiliară şi Cadastrală
La muncă! nu la întins mâna.

vali_costea

Sau mergi la presedintele de asociatie si poate are o adresa prin care a fost notificata schimbarea de adresa.

mateigogu

Si in cererea pentru Biroul Unic spun ca nu am cadastru si carte funciara?
mie imi sunt necesare tocmai pentru depunere documentatie.
A avut cineva aceasta situatie?

adrianc

Cel mult pui incadrarea pe 2000 si/sau 500 eventual vizate de OCPI. Pentru terenuri se depunea o documentatie cu PAD la oficiu ca Aviz pentru numar postal, asta acum vreo 3 ani, si depuneai acel pad la primarie.
Cel mai bine mergi acolo si intrebi, mai vezi si tu centrul :D
La muncă! nu la întins mâna.

vali_costea

Ca sa ceri un istoric de nomenclatura stradala la PMB depui cererea completata tip si un CI, este suficient,taxa este de 8 lei, primesti raspunsul prin curier.