Apartamentare

Creat de topometristul, Oct 19, 2012, 11:50 AM

« precedentul - următorul »

Mit


                  Sa ne dai de stire cand ai CF-uri cu situatia prezentata in "dosarel".  http://www.3xforum.ro/img/smilies/wink2.png">


               

rock4ever


                  
topometristul a scris:

Pentru cei care mai intalnesc asemenea cazuri, situatia s-a rezolvat in modul prezentat de ovidiu.barbu. Am intocmit un dosarel compus din:
- Plan de situatie;
- Relevee;
- Calcul cote parti teren (conform situatiei existente);
- Extras CF.
S-a prezentat proprietarul la notar si cu asta rolul meu s-a incheiat.




Rolul tau nu se va incheia niciodata. Tot la tine va veni proprietarul daca ceva nu iasa bine



               

Anton Pann


                  m-ar interesa o documentatie de apartamentare a unui imobil cu mai mult de 2 cladiri (corpuri), ca model,  in care un apartament sa fie compus din spatii aflate in corpuri diferite . Imobilul este inscris in Cf , pe hartie drept "casa" ,nu este apartamentat , insa exista contracte de inchiriere incheiate de primarie si se cere apartamentarea acestuia conform contractelor . Este vorba de 3 corpuri de cladire : in doua corpuri (1 si 2 ) sunt spatiile de locuit ale apartamentelor, in corpul 3 se gasesc :1 spalatorie comuna la 3 apartamente (apartamente din corpurile 1 si 2) , 2 magazii ale cate unui apartament din corpul 1 si 3 precum si un apartament integral .  As dori sa ma orientez dupa o lucrare similară.