Caut loc de munca

Creat de MrDragos, Sep 20, 2012, 02:16 PM

« precedentul - următorul »

MrDragos

Buna ziua .
Caut un loc de munca in domeniu ( cadastru , geodezie , fotogrametrie ) .
Sunt la facultatea de Geodezie , UTCB , Trebuia sa termin anul acesta [2011-2012] , dar mai am 3 restante .
Aptitudini : dornic de a invata repede ; dinamic ; spirit de observatie .
Pentru contact : 0766 546 388 , Dragos .
O zi buna !

Modificat de MrDragos (20-09-2012 12:53:17)

dtoni

Mr dragos la ce ai acele restante?

MrDragos

Nu am restante la Dl Moldoveanu ( Geodezie-matematica ) si Compensarea masuratorilor si statistica ( sau TPMG ) la Dl Danciu .
Restantele sunt la masuratori subterane , MICI 2 ( Masuratori ingineresti in constructii  si industrie ) si Proiectarea si optimizarea retelelor geodezice . Restantele sunt ca nu m-am putut prezenta la examene .

Modificat de MrDragos (20-09-2012 12:49:35)

MrDragos

Anuntul e inca valabil . Multumesc !

MrDragos

Inca mai caut job . Va multumesc !

dayquil

Si eu caut loc de munca in Cluj

diagodose2009

Tu ai scris : "dornic de a invata repede"
Invata repede numai studenti cu note bune la matematica, algebra, analiza,TPMG, Geodezie...

Tu ai scris: "dinamic"
Eu iti recomand sa exersezi acasa: GenerareCP, TopoLT, MapSys(care este mai greu), BrisCAD (se invata mai greu), ProgeCAD, printare din AutoCAD

Tu ai scris:  "spirit de observatie"
Acum firmele pun baza pe experienta in zonele cu probleme majore..In functie de cat de dificile sunt lucrarile topografice (Daca firma are lucrari medii atunci tu poti fii dinamic) dar la lucrarii grele , te rog lasa mai usor. cu "dinamicul", la aceste tu gresesti mult  in lucrari...
Succes,Succes,Succes,Succes,Succes,Succes,Succes,Succes,Succes,

Modificat de diagodose2009 (03-12-2012 12:22:48)

Mit

Fiecare se apreciaza in felul sau si trebuie sa consideram ca este adevarat 100% si nu sa-i judecam noi pe cei dornici de angajare.
Poate ca printre ei sunt si topografi cu vasta experienta care ne-ar baga-n buzunar oricand.
Asa ca lasa-i sa fie evaluati de noii lor sefi. Sa dea Domnu sa va gasiti de lucru pe vremurile astea de rahat.  :hi:

MrDragos

@diagodose2009 :
De la o perioada se cer oameni cu o experienta destul de mare , minim 3 ani .
Eu am experienta 6 luni .
Am sunat la diverse firma si toata lumea mi-a zis : experienta ? Am explicat ceea ce am facut in acele 6 luni si le-am zis ca le pot da o recomandare . Am propus sa lucrez 1 luna gratis si dupa aceea putem vorbi si de salariu .
Din pacate dupa ce termini facultatea nu ai experienta decat daca ai multe relatii in domeniu .
diagodose tu vrei sa imi zici mie ca GenerareCP poate pune probleme ? TopoLT , sau printare din AutoCAD ?
Am fost la diverse firme cu "oameni cu experienta" si singurele lucruri care faceau in domeniu era sa puna 1 gps si nici macar nu stiau sa il prelucreze datele . Si in AutoCAD nu stiau daca au printat bine decat daca puneau rigla .
Cine isi doreste un tanar care vrea sa progreseze in domeniu il poate avea .
Dar sa nu mai aud vorbe : "Nu stie domne nimic" .
Daca e sa ne certam pe teorie o facem.
Referitor la materiile enumerate mai sus : nota mare la Geodezie ... ce relevanta are daca au o capacitate mare de toceala ? Nota mare la Geodezie si care nu au putut lua examenul la TPGM ( din cauza problemelor inainte de teorie ) .


Cel mai bine dupa parerea mea este ca minim 1 saptamana sa stea in test respectivul student ( adica si eu ).

Mult spor .