autorizare firma clasa III

Creat de iulian, Ian 09, 2012, 01:50 AM

« precedentul - următorul »

iulian

Este vre-un coleg care si-a autorizat firma in clasa a III-a decat au intrat in vigoare ordinele 107 si 108?  pls contact  YM: yul4is      mc

bad wolf

#1
Citat din: iulianEste vre-un coleg care si-a autorizat firma in clasa a III-a decat au intrat in vigoare ordinele 107 si 108?  pls contact  YM: yul4is      mc

pe Ancpi.ro gasesti toate autorizarile efectuate comform ord. 107.
Sper sa gasesc cararea corecta !

iulian

vreau sa ma ajute in sensul sa-mi spuna cum se procedeaza cu dosarul de autorizare......se depune la OCPI-ul de  care sunt autorizat sau se trimite la ANCP?  ....si alte informatii care imi sunt necesare

Marian

Eu stiu ca firmele se autorizeaza de ANCPI, dupa ce OCPI-ul isi pune viza pe dosarul tau de autorizare. Pentru detalii, intreaba la OCPI-ul din judetul tau

Modificat de Marian (09-01-2012 09:30:39)

bad wolf

#4
Citat din: iulianvreau sa ma ajute in sensul sa-mi spuna cum se procedeaza cu dosarul de autorizare......se depune la OCPI-ul de  care sunt autorizat sau se trimite la ANCP?  ....si alte informatii care imi sunt necesare

Dupa ce il faci(dosarul) conform Ord 107 mergi la OCPI-ul unde ai sediu social al firmei,iar acolo dupa ce ti se verifica dosarul si sediul social  vei plati taxa de autorizare(2000 lei) iar Ocpi isi vizeaza dosarul cu care te prezinti personal(daca esti adinistrator-daca nu administratorul)la ANCPI et. 1 . cam 13 la dan. Lazar Dana.

Modificat de bad wolf (10-01-2012 03:39:42)
Sper sa gasesc cararea corecta !

Anton Pann

Pentru autorizare persoana juridica , conform anexei 6 din Ordinul 107, nu se cere lista de lucrari in dosarul ce se depune la ANCPI . Poate cineva sa confirme ca nu se cere lista de lucrari ?

bad wolf

#6
Citat din: Anton PannPentru autorizare persoana juridica , conform anexei 6 din Ordinul 107, nu se cere lista de lucrari in dosarul ce se depune la ANCPI . Poate cineva sa confirme ca nu se cere lista de lucrari ?

Pai ce lista daca-i firma noua?
Poate lista de lucrari a angajatilor autorizati.

Nu se cere?
Sper sa gasesc cararea corecta !

Anton Pann

Scuze , voiam sa intreb pentru reautorizare firma.

bad wolf

#8
Citat din: Anton PannScuze , voiam sa intreb pentru reautorizare firma.

Atunci , da , se pune si toate calificarile ISO pe care le ai.
Sper sa gasesc cararea corecta !