stampila noua

Creat de chase, Noi 24, 2011, 01:35 PM

« precedentul - următorul »

nicu1000

#15
Citat din: chase
Citat din: nicu1000In anul 2009 cred ca autorizarea s-a facut de OGR, caci ANCPI nu mai facea autorizari. Conform Ordinului 107/2010 art.54 este musai sa schimbi stampila pana la 29.11.2010, altfel OCPI nu mai primeste astfel de lucrari.
Ar trebui sa mai cititi si cele cateva regulamente si legi existente in domeniu.
Succes!

Adica vrei sa spui ca eu nu stiu cine m-a autorizat?:) buna asta :))
si nu am de gand sa imi schimb nimic pana nu apare undeva reglementarea asta, referitoare la noi cei autorizati intre 2007 si 2010 pana la intrarea ordinului 107 in vigoare. Asa mi se pare corect daca tot e vorba de respectat regulamente si nu de povesti si legi "nescrise"


Daca autorizatia este obtinuta de la OCPI - scuze!
Atat timp cat pe site-ul ancpi.ro la rubrica autorizati apari cu autorizatia valabila nu ar trebui schimbata.

John Doe

Asta cu site-ul OCPI poti s-o uiti...

adrianc

Autorizatia e una, stampila e alta.
Autorizatie valabila, stampila veche. Oare nu s-a tocit cauciucul?
Inteleg ca la tine e o chestie de principiu, altfel nu te agitai ca un pepsi.
Stiu colegi in toata tara carora li s-a cerut sa schimbe stampila cand a aparut 107 asta.
nicu1000 ai inteles gresit, nu autorizatia e problema, aia e valabila, stampila o cer dupa modelul nou.
Acum ca s-a trecut la ministerul frunza nuti (rog pe aceasta cale moderatorii sa introduca posibilitatea de a schimba culoare textului in verde si introducerea unui smiley cu "FRUNZA") au un motiv in plus sa-ti ceara sa o schimbi.
Te costa cam 35 de lei o amprenta noua.

Modificat de adrianc (25-11-2011 12:12:38)
La muncă! nu la întins mâna.

chase

nu este scris nicaieri ca suntem obligati sa ne schimbam stampila si/sau autorizatia.Am vb cu sefii comisiei de autorizare atat de la Brasov cat si de la Arges si pana la urma s-au lamurit  ca nu au cum sa ne oblige atat timp cat nu este niciun ordin care sa reglementeze acest lucru.Avem posibilitatea de a ne schimba atat stampila, cat si autorizatia la cerere, dar din propria noastra vointa si nu fortati de X sau Y pt ca nu le place ca scrie MAI pe stampila.

Mit

Bine naiba ca nu ne pun astia sa ne tatuam cu noua denumire la fiecare schimbare de guvern, ca ne mai ramanea loc doar pe talpi. :nod: