Intreprindere individuala sau firma topo

Creat de mihaimm2004, Mai 01, 2010, 01:42 AM

« precedentul - următorul »

topocad.cristi


                  tva-ul nu e deductibil. intreaba si tu unul http://www.3xforum.ro/img/smilies/smile.png">


               

adrianmonea


                  deci va hotarati, e combustibilul  deductibil sau nu?????


               

Mit


                  Eu am in familie doi contabili: unul lucreaza la fisc, iar altul este expert la o firma de audit financiar. Nici ei nu stiu; se contrazic, unul sustine o lege, altul nu mai stiu ce articol... Cred ca si legislatia in domeniu e varza.
Important e ca atunci cand vin in control trebuie sa dea amenzi. Uuurata tara... .



               

Marian


                  Eu am avut control de fond la firma si de acolo stiu. Chiar au insistat pe tema asta.


               

bad wolf


                  
Marian a scris:

Eu am avut control de fond la firma si de acolo stiu. Chiar au insistat pe tema asta.

Si eu am avut si mi s-a dedus tot combustibilul pentru toate masinile care erau efectiv in santier sau erau folosite in oras in interes de serviciu,(ex. eplasare pentru o masuratoare, deplasare la OCPI).
Nu a fost dedus combustbilul pentru o masina pe care o foloseam pentru transportarea personalului de la sediul firmeu la domiciliul din oras.Doar atat.


_______________________________________
Sper sa gasesc cararea corecta !


               
Sper sa gasesc cararea corecta !

topocad.cristi


                  dar tva-ul de la carburant il deduci? ca la mine zice contabila ca nu se poate, cu toate ca fac ordine de deplasare si foi de drum


               

bad wolf


                  
topocad.cristi a scris:

dar tva-ul de la carburant il deduci? ca la mine zice contabila ca nu se poate, cu toate ca fac ordine de deplasare si foi de drum

NU.


_______________________________________
Sper sa gasesc cararea corecta !


               
Sper sa gasesc cararea corecta !