ordinul 552 13 08 2010

Creat de damaris, Oct 19, 2010, 07:56 PM

« precedentul - următorul »

damaris

are cineva cunostinte despre Ordinul Directorului General al ANCPI 552/13.08.2010 privind repartizarea numarului de posturi penctru ANCPI si institutiile subordonate ???

am cautat pe net si nu reusesc sa dau de el. sau nu stiu eu unde sa caut  :hi:

poate ma ajuta cineva

multumesc

kod

daca a fost publicat in Monitorul Oficial, da, daca nu ...nu stiu !

damaris

nu ma prea pricep eu la legislatie, dar Ordinul este in vigoare si se aplica, deci banuiesc ca s-a publicat si in M.O.
Sau daca e doar Ordin al Dir General al ANCPI nu este obligatorie publicarea in monitor? habar nu am  :hi:

kod


hanszi

cred ca este gresit numarul Ordinului

ORDIN nr. 591 din 13 august 2010
pentru aprobarea organigramei Centrului National de Geodezie, Cartografie, Fotogrammetrie si Teledetectie si a oficiilor de cadastru si publicitate imobiliara
EMITENT:     MINISTERUL ADMINISTRATIEI SI INTERNELOR - AGENTIA NATIONALA DE CADASTRU SI PUBLICITATE IMOBILIARA
PUBLICAT IN: MONITORUL OFICIAL nr. 587 din 19 august 2010
Data intrarii in vigoare : 19/08/2010


    Avand in vedere:
    - referatul Directiei informatice nr. 786/VII din 12 august 2010, aprobat de directorul general al Agentiei Nationale de Cadastru si Publicitate Imobiliara;
    - prevederile art. 9 alin. (4) lit. a) din Hotararea Guvernului nr. 1.210/2004 privind organizarea si functionarea Agentiei Nationale de Cadastru si Publicitate Imobiliara, republicata, cu modificarile ulterioare, ale art. 18 lit. c) coroborate cu cele ale art. 34 din Regulamentul de organizare si functionare al Agentiei Nationale de Cadastru si Publicitate Imobiliara, aprobat prin Ordinul ministrului administratiei si internelor nr. 174/2010 pentru aprobarea organigramei si a Regulamentului de organizare si functionare ale Agentiei Nationale de Cadastru si Publicitate Imobiliara, si ale art. 169 din Legea nr. 53/2003 - Codul muncii, cu modificarile si completarile ulterioare,
    in temeiul art. 9 alin. (5) din Hotararea Guvernului nr. 1.210/2004, republicata, cu modificarile ulterioare,

    directorul general al Agentiei Nationale de Cadastru si Publicitate Imobiliara emite prezentul ordin.

    ART. 1
    Se aproba organigrama Centrului National de Geodezie, Cartografie, Fotogrammetrie si Teledetectie, prevazuta in anexa nr. 1.
    ART. 2
    (1) Se aproba organigrama oficiilor de cadastru si publicitate imobiliara, prevazuta in anexa nr. 2.
    (2) Ca urmare a reorganizarii oficiilor de cadastru si publicitate imobiliara, Agentia Nationala de Cadastru si Publicitate Imobiliara preia activitatea specifica tehnologiei informatiei si comunicatiilor si personalul aferent.
    ART. 3
    Anexele nr. 1 si 2 fac parte integranta din prezentul ordin.
    ART. 4
    La data intrarii in vigoare a prezentului ordin se abroga Ordinul directorului general al Agentiei Nationale de Cadastru si Publicitate Imobiliara nr. 69/2010 pentru aprobarea structurii organizatorice si Centrului National de Geodezie, Cartografie, Fotogrammetrie si Teledetectie si a oficiilor de cadastru si publicitate imobiliara, publicat in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr. 141 din 3 martie 2010.
    ART. 5
    Prezentul ordin intra in vigoare la data publicarii in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I.

                    Directorul general al Agentiei Nationale
                     de Cadastru si Publicitate Imobiliara,
                                 Mihai Busuioc

    Bucuresti, 13 august 2010.
    Nr. 591.


    ANEXA 1

*T*
                                  ORGANIGRAMA
    Centrului National de Geodezie, Cartografie, Fotogrammetrie si Teledetectie

                                 +--------------+
                                 ¦   Director   ¦
                                 +--------------+
                                        ?
      +---------------------------------+-------------------------------+
      ?                ?                ?              ?                ?
+--------------+ +-------------+ +--------------+ +-----------+ +--------------+
¦  Serviciul   ¦ ¦  Serviciul  ¦ ¦  Serviciul   ¦ ¦           ¦ ¦Compartimentul¦
¦cartografie si¦ ¦ geodezie si ¦ ¦ tehnologia   ¦ ¦ Serviciul ¦ ¦  juridic si  ¦
¦fotogrammetrie¦ ¦ cercetare-  ¦ ¦informatiei si¦ ¦ economic  ¦ ¦ resurse umane¦
¦              ¦ ¦ dezvoltare  ¦ ¦comunicatiilor¦ ¦           ¦ ¦              ¦
+--------------+ +-------------+ +--------------+ +-----------+ +--------------+
*ST*


    ANEXA 2

*T*
                                   ORGANIGRAMA
            oficiilor de cadastru si publicitate imobiliara

                                 +--------------+
                                 ¦   Director   ¦
                                 +--------------+
                                        ?
         +----------------------------------------------------------+
         ?                ?                         ?               ?
  +--------------+   +-------------+     +--------------+   +-------------+
  ¦Compartimentul¦   ¦             ¦     ¦  Serviciul   ¦   ¦             ¦
  ¦  juridic si  ¦   ¦  Serviciul  ¦     ¦ publicitate  ¦   ¦   Biroul    ¦
  ¦  relatii cu  ¦   ¦  cadastru   ¦     ¦ imobiliara   ¦   ¦  economic*) ¦
  ¦  publicul*)  ¦   ¦             ¦     ¦              ¦   ¦             ¦
  +--------------+   +-------------+     +--------------+   +-------------+
*ST*

---------
    *) In cazul oficiilor de cadastru si publicitate imobiliara Bucuresti, Ilfov, Iasi, Timisoara, Constanta si Cluj, Compartimentul juridic si relatii cu publicul si Biroul economic functioneaza la nivel de serviciu.


                                    -----


damaris

nu cred sa fie vorba de o greseala, cu siguranta exista acest 552

mai asteptam... poate totusi cineva are cunostinte despre el

hanszi

Poate ca exista dar inca nu a fost publicat in Monitorul Oficial

kod

Aici sunt toate articolele din M. Of. pe 2010 ... spor la cautat, desi eu n-am vazut sa fie, poate, poate mi-a scapat :hi:
http://www.moficial.ro/2010/" target="_blank">http://www.moficial.ro/2010/

damaris

multumesc mult pentru interesul pe care l-ati acordat

am mai cercetat pe ici pe colo si am ajuns la concluzia ca nu a fost publicat in M.O. si doar cineva din interiorul ANCPI sau OCPI l-ar putea pune la dispozitie