S-a lansat www cadpro ro

Creat de gicapreda, Apr 07, 2010, 05:01 PM

« precedentul - următorul »

gicapreda

http://www.cadpro.ro" target="_blank">www.cadpro.ro

Un nou site destinat persoanelor fizice si firmelor care activeaza in domeniul cadastrului.

Programe VisulLisp, cartografie digitala, conversie cad/gis, executie planuri parcelare, GIS.

Modificat de gicapreda (07-04-2010 14:19:45)

goguletz

Felicitari.

Frumos si "curat" site-ul. Bafta!

PS: Nici un program gratuit, sau cel putin demo? Preturile sunt un pic piperate.

advex

Bun venit pe forum!
Pe langa semnalarea serviciilor oferite, te asteptam si cu interventii la problemele tehnice puse in dezbatere pe aici.
Chiar daca unele dintre produse au corespondent "free" pe internet, orice marfa isi are cumparator!

John Doe

Bravo.
Totusi, n-ar strica ceva mai multe informatii despre produse.

kod

Scump domle` pt. unele scripturi in Lisp, avand in considerare, pretentiile actuale ale topografilor.

PS Unele scripturi se regasesc pe acest site, si sunt gratis :hi:

advex

#5
Citat din: kodScump domle` pt. unele scripturi in Lisp, avand in considerare, pretentiile actuale ale topografilor.

PS Unele scripturi se regasesc pe acest site, si sunt gratis :hi:

Intotdeauna branza o primesti gratuit in cursa de soareci![/b]

De ce nu vrei sa dai 100 RON si sa ai siguranta unor arii calculate corect?!


gicapreda

Daca se poate si autocad-ul sa fie gratis si noi sa luam sute de milioane ar fi ok.

Am mai auzit replici de acest gen:"Scump !!..... Se gasesc pe net... etc.". Asa e, se gasesc pe net. Ideea este ca pe net nu se gaseste niciodata rutina care face exact ceea ce vrei tu.

Bun.. la cautat crack-uri ne pricepem cu totii...

100ron e mult ?

Abia o sticla de Whisky  !!
 

 :D

kod

#7
100 RON pt. ce ? pt. o formula de calcul analitic a suprafetei care o stiu pe de rost ??? si crezi ca daca fac de mana (fara calculator) nu-mi da aceeasi suprafata :nono:

"La pomul laudat sa nu te duci cu sacul"  :hi:

Citat din: gicapredaDaca se poate si autocad-ul sa fie gratis si noi sa luam sute de milioane ar fi ok.
nu ai cautat destul, exista si CAD-uri free, unele chiar avansate d.pd.v. al muncii depuse, la realizarea lor si crede-ma sunt GRATIS... mai arunca o geana pe forum la sectiunea Software :hi:

Citat din: gicapredaAm mai auzit replici de acest gen:"Scump !!..... Se gasesc pe net... etc.". Asa e, se gasesc pe net. Ideea este ca pe net nu se gaseste niciodata rutina care face exact ceea ce vrei tu.

mai arunca o geana peste sectiunea "LISP, AutoLISP

Citat din: gicapreda100ron e mult ?

Abia o sticla de Whisky  !!

poate altii traiesc o saptamana cu banii aia pe care tu ii spargi pe o sticla de chimicale :nono:

gicapreda

Se pare ca ne pricepem de minune sa comentam munca altuia.

Nu e nici o problema daca nu convine pretul. De aceea exista negocierea.

Presupun ca dupa ce efectuati o masuratoare (pe un pret de nimic presupun..) calculati suprafata fiecarei parcele la mina.

In ceea ce priveste "chimicalele" va multumesc pentru grija.

Spor...

John Doe


kod

#10
Citat din: gicapredaPresupun ca dupa ce efectuati o masuratoare (pe un pret de nimic presupun..) calculati suprafata fiecarei parcele la mina.

..."uite unde dai si unde crapa..."

Mi-am exprimat o parere personala, pe care am sustinut-o cu argumentele prezentate mai sus, bineinteles, ca nu pot eu contesta munca depusa si nici nu vreau acest lucru, fiecare face cum vrea.

Mult succes la promovarea site-ului si a serviciilor oferite !

gicapreda

Gata ne-am imprietenit

POate si colaboram pe viitor in realizarea unor GIS-uri personalizate sau comenzi care va pot usura munca.

Site-ul este la inceput. Am ginduri mari cu el chiar daca mai exista pe net comenzi asemanatoare.

Platforma folosita in realizarea comezilor este Visual Lisp care fata de lisp-ul clasic ca un  "parfum" pentru un programator. Voi posta mai multe articole care poate vi se vor parea interesante si cu exemple scrise in Visual Lisp.

P.S
Lucrez de 12ani in domeniu si stiu si ce preturi se practica la lucrarile cadastrale.. Asa ca pretul cerut chiar nu este mare pentru cine are de lucru.

Pentru informatii folositi mail-ul publicat pe site: E-mail , valabil pina la 1 mai 2010.

advex

gicapreda:
Bine ca ai revenit la sentimente mai bune. Este loc pentru toti sub cerul instelat...
http://www.imagehost.ro/pict/082317384bbe39e211f19.gif" alt="" border="0" align="top">


Este foarte important si aspectul financiar dar pe forum se dezbat mai mult problemele tehnice, legislative.
Banutii vin dupa ce produsele isi dovedesc utilitatea si calitatea.
Rubricile dedicate aplicatiilor software iti stau la dispozitie!

Kaleh

wow, calculul suprafetei, de mina, sau cu un  program? Mai tata, dar aria vi-o arunca autocadul imediat... Hai sa fim seriosi!

bad wolf

#14
Citat din: gicapredawww.cadpro.ro

Un nou site destinat persoanelor fizice si firmelor care activeaza in domeniul cadastrului.

Programe VisulLisp, cartografie digitala, conversie cad/gis, executie planuri parcelare, GIS.

Poate imi spui de ce nu pot sa deschid acest site.
Mereu imi spune ca este inaccesibil sau inchis .
Sper sa gasesc cararea corecta !