nota de completare si respingere

Creat de iulian c, Dec 11, 2011, 03:27 PM

« precedentul - următorul »

adrianc


                  @John Doe, suprapunere reala se considera si atunci cand intre doua cadastre nu mai exista desstula suprafata pentru un al treilea.

_______________________________________
La muncă! nu la întins mâna.


               
La muncă! nu la întins mâna.

John Doe


                  Eu am spus ce scrie in regulament, nu am inclus toate situatiile posibile dar ce zici tu tot cam aia este, adica vrei sa te intabulezi dar nu ai loc de altii doi intabulati deja - inseamna ca si eu si inca cineva avem acte pe aceeasi portiune de teren.


               

iulian c


                  revin cu o noua intrebare. mi sa comunicat de catre avacat ca va trebui sa fac eu planul parcelar al acelei tarlale. cam cat mar costa aceasta masuratoare? este cam 300000m


               

Mit


                  cam 3000 lei


               

iulian c


                  fericire mare pe mine. daca vand pamantul nu scot cat am cheltuit pana acum.  as putea in vrun fel sa oblig primaria sa faca aceasta masuratoare?


               

John Doe


                  Nu poti, dar poti incerca sa-i convingi sa plateasca ei. Interesul este si al lor, al comunei sa zicem, nu doar al tau personal de moment. Poti incerca sa spui ca daca o parcelezi tu, pe urma toti care vor sa se intabuleze o sa fie obligati sa-si cumpere de la tine partea lor de cadastru gata avizat - asta asa, la santaj dar poate foloseste.